Notowania

zamachy w paryżu
10.01.2015 17:00

Palestyński Hamas potępia zamach w redakcji "Charlie Hebdo"

"Różnica opinii i poglądów nie powinna usprawiedliwiać zabójstwa."

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikimedia.org)
Mahmud Abbas, prezydent Autonomii Palestyńskiej

Radykalny palestyński ruch Hamas potępił środowy zamach terrorystyczny w redakcji satyrycznego tygodnika Charlie Hebdo w Paryżu. W komunikacie wydanym po francusku Hamas oświadczył, że różnica poglądów nie powinna usprawiedliwiać zabijania.

Hamas _ potępia agresję wobec magazynu "Charlie Hebdo" i podkreśla, że różnica opinii i poglądów nie powinna usprawiedliwiać zabójstwa _ - głosi komunikat.

Ugrupowanie skrytykowało także niedawne oświadczenie premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Po zamachu we Francji Netanjahu wezwał do międzynarodowej walki z terroryzmem i porównał Hamas do zamachowców z Paryża jak i do dżihadystów z Państwa Islamskiego.

_ Hamas potępia rozpaczliwe starania premiera Izraela, by znaleźć związek pomiędzy, z jednej strony, ruchem oporu naszego narodu, a z drugiej strony terroryzmem na świecie. Te godne pożałowania próby są skazane na niepowodzenie _ - głosi komunikat.

Ze swej strony prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas złożył kondolencje prezydentowi Francji Francois Hollande'owi. Abbas zapewnił go o _ solidarności narodu palestyńskiego i jego przywódców z Francją _.

Palestyński minister spraw zagranicznych Riad al-Malki zapowiedział, że delegacja przedstawicieli chrześcijaństwa i islamu uda się w najbliższych dniach do Francji, by wyrazić wspólny sprzeciw wobec terroryzmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Paryż szykuje się do jutrzejszego marszu. "Jesteśmy narażeni na ryzyko" Eksperci do walki z terroryzmem woleliby odłożyć tę manifestację ze względów bezpieczeństwa. _ Nie wziąłbym odpowiedzialności za to wydarzenie _ - twierdzi jeden z nich.
Koszulki "Je suis Charlie" i demonstracje w... Marsze przeciw przemocy gromadzą ludzi na całym świecie.
Dziewczyna zamachowca poszukiwana. Utrzymany najwyższy stopień alarmu antyterrorystycznego Policja twierdzi, że kobieta mogła brać udział w ataku na sklep, w którym zginęły cztery osoby.
Tagi: zamachy w paryżu, hamas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz