Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palestyńczycy nie zrezygnują z akcji w ONZ

0
Podziel się:

Mahmud Abbas powiedział, że podtrzyma żądanie przyjęcia Palestyny do ONZ nawet po wznowieniu negocjacji z Izraelem.

Palestyńczycy nie zrezygnują z akcji w ONZ
(PAP/EPA)

Prezydent palestyński Mahmud Abbas powiedział, że podtrzyma żądanie przyjęcia Palestyny do ONZ nawet wówczas, gdy zostaną wznowione negocjacje z Izraelem, czego warunkiem pozostaje zamrożenie budowy osiedli żydowskich - poinformowały egipskie media.

Abbas, który przebywa w Kairze na spotkaniu z władzami egipskimi, _ potwierdził, że nie wycofa wniosku z ONZ, nawet jeśli negocjacje zostaną wznowione _ - podała oficjalna agencja egipska MENA.

23 września Abbas złożył w ONZ wniosek o pełne członkostwo w Narodach Zjednoczonych państwa palestyńskiego w granicach z roku 1967, czyli obejmującego Zachodni Brzeg Jordanu, Strefę Gazy i Wschodnią Jerozolimę, którą, jak przypomina AFP, Palestyńczycy chcą uczynić swoją stolicą.

_ - Wysunęliśmy żądanie i utrzymamy je do końca _ - oświadczył prezydent Autonomii Palestyńskiej.

Powiedział też, że jest gotów do _ natychmiastowego _ wznowienia rozmów z Izraelem, jeśli ten zaakceptuje oświadczenie tzw. kwartetu (bliskowschodniego). Każda ze stron, jak pisze AFP, nieco inaczej jednak interpretuje oświadczenie kwartetu.

W nadchodzącym tygodniu wysłannicy kwartetu bliskowschodniego (UE, ONZ, USA, Rosja) spotkają się w Jerozolimie osobno z przedstawicielami władz Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Ma to być próba przygotowania nowych izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych. Negocjacje są zamrożone od ponad roku.

O stosunkach Izraela z Palestyną czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/28/t161308.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izraelsko;-;palestynska;wymiana;wiezniow;tysiac;za;jednego,163,0,937635.html) Ponad tysiąc więźniów za życie żołnierza To pierwsza taka akcja od 1985 roku. Do ostatniej chwili próbowali ją zablokować krewni ofiar zamachów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t74875.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pokojowi;na;bliskim;wschodzie;zagrazaja;osiedla,163,0,921507.html) Izrael rozczarowuje Europę. Ashton wzywa Władze USA i unijni dyplomaci wzywają rząd kraju, by wycofał się z kontrowersyjnej decyzji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t157098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palestynczycy;zasluguja;na;panstwo;ale;nie;w;ten;sposob,19,0,918035.html) Zasługują na państwo, ale nie w ten sposób W rozmowie z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Obama potwierdził sprzeciw USA wobec przyjęcia jednostronnie proklamowanego państwa palestyńskiego do ONZ.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)