Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palestyna
28.11.2011 15:51

Palestyna ma ambasadę w Wiedniu. "To dowód poparcia"

Austria podniosła dotychczasowe przedstawicielstwo palestyńskie w Wiedniu do rangi ambasady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Thomas Steiner/CC/Wikipedia)

Austria podniosła dotychczasowe przedstawicielstwo palestyńskie do rangi ambasady - poinformował austriacki prezydent Heinz Fischer z okazji roboczej wizyty palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa.

Na zdjęciu Heinz Fischer, prezydent Austrii

Jak zadeklarował Abbas, krok ten umacnia status Palestyny i stanowi dowód poparcia Austrii dla sprawy palestyńskiej.

W ubiegły czwartek Abbas spotkał się w Kairze po raz pierwszy od dłuższego czasu z Chaledem Meszalem - szefem biura politycznego radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas. Obaj zadeklarowali podjęcie współpracy skonfliktowanych dotąd ze sobą Hamasu i ruchu Fatah, z którego wywodzi się Abbas.

Jak poinformował w Wiedniu Abbas, rozmowy w sprawie utworzenia wspólnego przejściowego rządu oba ugrupowania wznowią 18 grudnia, a wybory nowego palestyńskiego parlamentu i prezydenta - odkładane od 2009 roku - powinny się odbyć 4 maja przyszłego roku. Ma to doprowadzić do ukonstytuowania się jednolitych władz Autonomii Palestyńskiej, gdyż obecnie wyłączną władzę w Strefie Gazy sprawuje Hamas, a na Zachodnim Brzegu dominuje Fatah.

O Palestynie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t138759.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;tymczasowego;rzadu;palestynczykow,122,0,977018.html) Nie dogadali się. Zamiast rządu wybory Przywódcy Fatahu i Hamasu pominą etap tworzenia rządu tymczasowego i będą przygotowywać zaplanowane wstępnie na maj wybory na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palestyna;nadal;bedzie;sie;starac;o;onz,209,0,969169.html) Nie chcą pieniędzy. Chcą dołączyć do ONZ W odpowiedzi na przyznanie Palestynie członkostwa w UNESCO USA i Izrael zawiesiły na początku listopada przekazywanie pieniędzy tej organizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t84525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/onz;nie;zajmie;sie;wnioskiem;palestyny,52,0,964916.html) Historyczny wniosek upadnie? Grozi weto Do Rady Bezpieczeństwa ONZ ma dzisiaj trafić raport ekspertów na temat ewentualnego uznania państwa palestyńskiego.
Tagi: palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz