Notowania

zamach w pakistanie
26.06.2011 06:49

Pakistan: Rebelianci zabili 10 policjantów

Do ataku doszło w północno-zachodnim Pakistanie. W trakcie kilkugodzinnej potyczki w powietrze wysadziło się dwóch samobójców, zabijając co najmniej 10 funkcjonariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Do ataku doszło w północno-zachodnim Pakistanie. W trakcie kilkugodzinnej potyczki w powietrze wysadziło się dwóch samobójców, *zabijając co najmniej 10 funkcjonariuszy.*

**W chwili ataku w budynku znajdowało się co najmniej kilkudziesięciu policjantów. Dwóm rannym udało się z niego wydostać.

Do ataku doszło w Kolachi, w regionie Dera Ismail Khan. Na posterunek napadło od siedmiu do 20 rebeliantów, z których część miała na sobie kamizelki z materiałami wybuchowymi. Pierwszy samobójca wysadził się w powietrze, kiedy w okolicy budynku pojawił się samochód opancerzony.

Według przedstawiciela policji co najmniej jeszcze jeden wybuch spowodował zamachowiec-samobójca. Zginęło co najmniej 10 funkcjonariuszy, a co najmniej 5 zostało rannych.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, chociaż wiele wskazuje na to, że przeprowadzili go pakistańscy talibowie - pisze Associated Press.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t142988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/talibowie;atakuja;domy;pakistanczykow,146,0,853906.html) Talibowie atakują domy Pakistańczyków Na cele wybierają rodziny członków paramilitarnych oddziałów walczących po stronie rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t138784.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niemczyk;terrorysci;nie;maja;bomby;atomowej;w;europie,206,0,823246.html) Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Mówi się o niej od dawna, ale islamiści ciągle nie mają dostatecznych środków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t138123.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;pakistanie;odwet;al-kaidy,72,0,822088.html) Zamach w Pakistanie. Odwet Al-Kaidy? Kobieta i troje dzieci zginęło w następstwie wybuchu bomby w pobliżu meczetu.
Tagi: zamach w pakistanie, pakistan, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz