Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakistan: Władze będą sądzić ponad 3 tysiące osób oskarżonych o terroryzm

0
Podziel się:

Ma to być odpowiedź Islamabadu na atak talibów na szkołę, w którym zginęło 132 uczniów.

Pakistan: Władze będą sądzić ponad 3 tysiące osób oskarżonych o terroryzm
(PAP/EPA)

Wyroki zapadną na specjalnych sądach wojskowych - podały lokalne media. Ma to być odpowiedź Islamabadu na atak talibów na szkołę, w którym zginęło 132 uczniów.

_ - Około 3 tysięcy osób podejrzanych o terroryzm i zatrzymanych podczas operacji w dystryktach Swat, Północnym i Południowym Waziristanie oraz 300-400 innych osób stanie przed sądami wojskowymi; wcześniej byli sądzeni przez trybunały antyterrorystyczne _ - powiedział przedstawiciel władz Pakistanu _ Express Tribune _.

Prezydent tego kraju Mamnoon Hussain podpisał w środę ustawę powołującą sądy wojskowe zajmujące się przypadkami ekstremistów. Dzień wcześniej odpowiednia poprawka do konstytucji została przegłosowana przez tamtejszy parlament. Powstanie specjalnych trybunałów zapowiadał w grudniu 2014 roku pakistański premier Mian Muhammad Nawaz Sharif.

_ - Ta ustawa dotyczy twardogłowych terrorystów mordujących Pakistańczyków; to ważny dzień dla kraju, który postanowił wyrwać korzenie tego zjawiska _ - mówił Sharif zaraz po parlamentarnym głosowaniu.

W grudniu 2014 roku władze podjęły decyzję o przerwaniu moratorium na karę śmierci. Była to odpowiedź na atak z tego samego miesiąca komanda talibów na prowadzoną przez pakistańską armię szkołę dla dzieci wojskowych w Peszawarze. W ataku, uznawanym za najkrwawszy w historii kraju, zginęło 141 osób, w tym 132 dzieci. Talibowie oświadczyli, że to zemsta za prowadzoną przeciwko nim ofensywę rządową w Północnym Waziristanie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Narodowa tragedia". Zginęło ponad 140 osób _ To narodowa tragedia rozpętana przez barbarzyńców. To były moje dzieci _ - oświadczył premier Nawaz Sharif.
Pakistan wypuszcza Talibów z więzienia Władze chcą w ten sposób nakłonić islamistów do wznowienia rozmów pokojowych i zaprzestania aktów przemocy, do jakich dochodzi w kraju.
11 policjantów zginęło od wybuchu bomby Funkcjonariusze konwojowali grupę lekarzy prowadzących akcję szczepień.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)