Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oto jak prokuratura będzie walczyć z rasizmem

0
Podziel się:

24 godziny na dobę zawsze pod telefonem. Tak ma pracować prokurator odpowiedzialny za sprawy rasistowskie i ksenofobiczne.

Oto jak prokuratura będzie walczyć z rasizmem
(Reporter)

24 godziny na dobę zawsze pod telefonem. Tak ma pracować prokurator odpowiedzialny za sprawy rasistowskie i ksenofobiczne. To jedno z ustaleń jakie podjęto na spotkaniu szefów Prokuratury Generalnej i MSW.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet powiedział, że w każdej prokuraturze okręgowej będzie wyznaczony prokurator zajmujący się tego typu sprawami. Z policją będzie w ciągłym kontakcie.

Chodzi o szybkie działanie w sytuacjach wymagających oceny dowodów zebranych przez policję. W takich przypadkach wyspecjalizowany prokurator mógłby podjąć szybką decyzję o tymczasowym areszcie, postawieniu zarzutów lub zwolnieniu, jeśli materiały byłyby niewystarczające.

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podkreślił, że jest przekonany o poprawie skuteczności organów ścigania. Dodał, że trudno jednak od razu spodziewać się efektów. _ Zdajemy sobie sprawę z panem prokuratorem, że to zjawisko nie zniknie w ciągu najbliższych paru miesięcy. Tutaj determinacja państwa jest silna ale wymaga to wielu wysiłków i jeszcze trochę czasu _ - stwierdził Sienkiewicz.

Szefowie prokuratury i MSW ustalili też wspólne szkolenia dla policjantów i prokuratorów zajmujących się przestępstwami rasizmu i niebezpiecznych dla bezpieczeństwa grup ekstremistycznych. Pierwsze szkolenia rozpoczną się jesienią.

Czytaj więcej w Money.pl
Nauczycielki znęcały się nad dziećmi Placówka nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi.
Nagły zwrot w sprawie matki Madzi Obrońca Katarzyny W. przekonuje, że do śmierci Magdy doszło w wyniku skurczu krtani, który był następstwem uderzenia o podłogę.
Ten wyrok zmieni życie par gejowskich Sędziowie postanowili uchylić zakaz już wczoraj aby umożliwić wznowienie zawierania małżeństw gejowskich jeszcze przed paradą Gay Pride, która ma odbyć się podczas weekendu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)