Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszustwa we Francji kosztują niemal cztery miliardy euro

0
Podziel się:

W ubiegłym roku zanotowano znaczny wzrost oszustw wobec instytucji państwowych. Wzrosła także wykrywalność takich czynów.

Oszustwa we Francji kosztują niemal cztery miliardy euro
(CHAUVEAU NICOLAS/SIPA/East News)

W ubiegłym roku zanotowano znaczny wzrost oszustw wobec instytucji państwowych. Wzrosła także wykrywalność takich czynów. Dane te pochodzą ze specjalnego raportu.

Oszustwa wobec fiskusa, ubezpieczalni i urzędu zatrudnienia oceniono na niemal cztery miliardy euro. Takie dane przynosi doroczny raport opracowany przez ministerstwo gospodarki. Liczby te są rekordowe i świadczą o wzroście o 16% tego zjawiska w stosunku do 2010.

Urząd celny, którego pracownicy mają prawo przeprowadzać kontrole na terytorium całej Francji informuje o wykryciu 85 tysięcy przypadków naruszenia przepisów. Celnicy przejęli niemal pół tony przemyconych z zagranicy wyrobów tytoniowych na sumę ponad stu milionów euro. Wzrosła liczba przejętych przez nich, pochodzących przede wszystkim z Chin, podróbek znanych firm.

219 milionów euro to straty, jakie ponosi skarb państwa w wyniku fałszywych informacji dotyczących zatrudnienia i lewych zwolnień lekarskich. Inne oszustwa dotyczą fałszywych deklaracji podatkowych, VAT, dochodów, od których zyski odprowadzane są do zagranicznych banków w tak zwanych rajach podatkowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Obliczyli, ile zarabia się na przemycie. Szok? Obroty zorganizowanej przestępczości granicznej wynoszą rocznie około 870 mld dolarów.
Peugeot otrzymał upomnienie od rządu Lewicowy gabinet wezwał koncern, by rozważył zmianę planów zmniejszenia zatrudnienia o 8 tys. ludzi i pierwszego od 20 lat zamknięcia fabryki samochodów.
UE ogłasza "zero tolerancji". Zaostrzy kary KE zaproponowała zaostrzenie kar za defraudowanie pieniędzy UE.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)