Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
13.09.2012 11:29

Oszustwa i nieprawidłowości w handlu dziełami sztuki we Włoszech

Włoska Gwardia Finansowa przeprowadziła serię kontroli w 24 galeriach sztuki w całym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CrazyD/iStockphoto)

Włoska Gwardia Finansowa przeprowadziła serię kontroli w 24 galeriach sztuki w całym kraju. Wykazały one łamanie norm dotyczących walki z praniem brudnych pieniędzy oraz liczne inne nieprawidłowości.

Dowództwo policji skarbowej poinformowało o rezultatach skrupulatnych kontroli w sektorze handlu dziełami sztuki. Stwierdzono na przykład, że transakcje zakupu i sprzedaży na łączną sumę 14 mln euro przeprowadzono z naruszeniem surowych przepisów, które mają zapobiegać procederowi prania brudnych pieniędzy.

Ponadto kilka dużych operacji finansowych na sumę 3 mln euro zostało zrealizowanych wyłącznie przy użyciu gotówki, co jest zabronione w przypadku transakcji opiewających na więcej niż 1000 euro - wskazano.

Lista oszustw, w tym skarbowych, i innych nieprawidłowości jest długa - podkreśla Gwardia Finansowa. W wyniku kontroli dwie galerie, w Rzymie i w Padwie, zostały zamknięte.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia na morzu. Zaginęło 40 osób Uratowano 56 osób, trwają poszukiwania pozostałych rozbitków.
To oni kłamią najczęściej Z ogłoszonych właśnie rezultatów badań tego zjawiska wynika, że mieszkańcy Italii mówią codziennie 4 miliony kłamstw.
To najgorsze włoskie wakacje od 15 lat W chwili, gdy dziewięć milionów Włochów wraca z wakacji, hotelarze i biura podróży dokonują pierwszego bilansu kończącego się sezonu.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz