Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwo finansowe
22.05.2013 11:45

Oszustwa finansowe. Fałszywy komornik wyłudził 27 tys. zł

Mężczyzna podający się za komornika zaoferował sprzedaż cukru po dwa złote za kilogram. Cukier miał rzekomo zająć od dłużników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do 8 lat więzienia grozi 43-latkowi, który wyłudził 27 tys. zł, oferując przedsiębiorcy sprzedaż cukru po preferencyjnej cenie. Mężczyzna podawał się za komornika i twierdził, że cukier zajął od dłużników - poinformowała łódzka policja.

Mężczyzna podający się za komornika w kwietniu skontaktował się telefonicznie z firmą zajmującą się produkcją spożywczą. Zaoferował sprzedaż cukru po dwa złote za kilogram; cukier miał rzekomo zająć od dłużników. Następnego dnia po rozmowie mężczyzna spotkał się z przedstawicielem przedsiębiorcy - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

- _ W wyznaczonym miejscu stawił się elegancko ubrany mężczyzna w średnim wieku. Okazał dokumenty potwierdzające wykonywany przez niego zawód i wiarygodność transakcji. Przyjął 27 tys. zł w gotówce w zamian za cukier. Towar miał znajdować się w magazynach w innej części miasta _ - dodała Kącka. 43-latek zaproponował, że wsiądzie do swojego samochodu i poprowadzi pod właściwy adres. Poszedł na parking po auto i zniknął wraz z wyłudzonymi pieniędzmi.

Policjanci wytypowali podejrzewanego, który - jak ustalili - wynajmował mieszkanie w Łodzi. W trakcie zatrzymania 43-latek podawał fałszywe dane osobowe; ostatecznie jednak potwierdzono, że mężczyzna pochodzi z Wielunia. Znaleziono u niego kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe oraz zapiski świadczące o jego przestępczej działalności.

Policja analizuje obecnie 10 podobnych zdarzeń, które miały miejsce od listopada ub. w Łodzi, w powiecie bełchatowskim oraz poza województwem łódzkim. Policja będzie wyjaśnić, czy zatrzymany ma związek z tymi oszustwami. Jak szacują oszukani przedsiębiorcy z branży spożywczej np. piekarze i cukiernicy, ich straty sięgały od kilku do 20 tys. zł.

Okazało się, że 43-latek ukrywał się w związku z listem gończym wydanym w 2010 roku przez Sąd Okręgowy w Świdnicy, ponieważ został skazany na karę 6 lat i pół roku za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się oszustwami.

Czytaj więcej w Money.pl
Przymusowe eksmisje? Komornicy mówią nie W ocenie komorników obowiązujące przepisy, wyłączające część lokatorów spod ochrony przed nieotrzymaniem lokalu socjalnego, naruszają zasadę równości wobec prawa i zakaz dyskryminacji.
Teraz trudniej będzie eksmitować na bruk Nakazując eksmisję z lokalu socjalnego sądy muszą rozstrzygać,czy osobom eksmitowanym przysługuje prawo do innego lokalu tego typu - uznał Sąd Najwyższy.
Komornik pomylił konta, śledztwo umorzone Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Płocku, śledztwo - prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Sochaczewie - umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego.
Tagi: oszustwo finansowe, fałszywy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz