Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszukiwał "na wnuczka". Ma 217 zarzutów

0
Podziel się:

Mężczyzna swoje ofiary wyszukiwał w książce telefonicznej. bilingi połączeń telefonicznych będą dowodem w sprawie.

Oszukiwał "na wnuczka". Ma 217 zarzutów
(Prebranac/Dreamstime)
bEKVriyJ

Mężczyzna swoje ofiary wyszukiwał w książce telefonicznej. bilingi połączeń telefonicznych będą dowodem w sprawie.

_ Prokuratura przedstawiła Adrianowi P. trzy zarzuty wyłudzenia i 214 zarzutów usiłowania wyłudzenia _ - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Mężczyzna, zamieszkujący na terenie woj. śląskiego, dzwonił do mieszkańców Krakowa wyszukując numery z książki telefonicznej. Po głosie oceniał, czy rozmawia ze starsza osobą i może ją oszukać podając się za krewnego i prosząc o pomoc finansową w rzekomo pilnej sytuacji.

bEKVriyL

Ofiary oszustwa są ustalane na podstawie połączeń telefonicznych Adriana P.

Jak podkreśliła prok. Marcinkowska, fakt, że tak wiele z osób, do których dzwonił Adrian P. nie dało się oszukać świadczy o tym, że starsi ludzie, poznali już metody działania oszustów i nie są już tak łatwowierni ani bezkrytyczni w oferowaniu pomocy.

Próby wyłudzenia pieniędzy od potencjalnych ofiar zostały udaremnione przez rozpracowujących grupę oszustów policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Do aresztu trafił zarówno 30-letni Adrian P., jak i 18-letni pośrednik Roman T., który zgłaszał się po odbiór pieniędzy. Wobec trzeciego podejrzanego zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

bEKVriyR
Czytaj więcej w Money.pl
Syn pastora zdefraudował 750 tysięcy dolarów Jesse Jackson junior, syn znanego amerykańskiego działacza na rzecz praw obywatelskich, pastora Jesse Jacksona, przyznał się do zdefraudowania około 750 tysięcy dolarów.
Pracownicy okradli hotel. Taki mieli sposób Pracownicy zostali zatrzymani i przedstawiono im zarzuty przywłaszczenia pieniędzy pracodawcy.
Mają nowy sposób kradzieży "na wnuczka" Tylko w ciągu ostatnich dni dwie starsze osoby w ten sposób straciły po kilkanaście tysięcy złotych.
bEKVrizm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)