Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oświadczenie Tomaszewskiego będzie badane

0
Podziel się:

Dziennikarze twierdzą, że legendarny polski bramkarz został wpisany do akt SB jako konsultant o pseudonimie Alex.

Oświadczenie Tomaszewskiego będzie badane
(PAP/Radek Pietruszka)

Oświadczenia lustracyjne posłów elektów, w tym oświadczenie Jana Tomaszewskiego, będą badane przez prokuratorów IPN - podkreślił rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej Andrzej Arseniuk.

Tygodnik _ Newsweek _ twierdzi, że legendarny polski bramkarz został wpisany do akt SB jako konsultant o pseudonimie Alex. Kandydujący z Łodzi Jan Tomaszewski twierdzi, że nie współpracował z SB, a podane przez _ Newsweek _ informacje są efektem akcji mającej na celu zdyskredytowanie go jako działacza i posła.

Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk podkreśla, że IPN udostępnia akta osobom uprawnionym, w tym dziennikarzom. - _ Ja tych materiałów nie znam. Nie wiem, czy historycy zajmowali się tymi materiałami. Dziennikarze dotarli do tych dokumentów. _

POSŁUCHAJ ANDRZEJA ARSENIUKA:

Andrzej Arseniuk zapowiada, że oświadczenie lustracyjne posła elekta Jana Tomaszewskiego zostanie sprawdzione przez prokuratorów IPN.

Tygodnik zacytował fragment dokumentów wytworzonych przez SB, dotyczących Tomaszewskiego. Czytamy w nich _ Kategoria: konsultant, pseudonim Alex, podstawa pozyskania: dobrowolność, data pozyskania: 28 lipca 1986 _.

Więcej o Tomaszewskim czytaj w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)