Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ostrowska
07.11.2007 13:06

Ostrowska usłyszała zarzuty

Prokuratura w Krakowie zarzuciła Małgorzacie Ostrowskiej, byłej posłance SLD, przyjęcie około 155 tys. zł łapówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Przyjęcie około 155 tys. zł łapówki zarzuciła w środę prokuratura byłej posłance SLDMałgorzacie Ostrowskiej. Kobieta *jest przesłuchiwana *w Biurze ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Krakowie.

"Zarzut przedstawiony Małgorzacie O. dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wysokości od ustalonych osób. Zawarty był we wniosku prokuratury apelacyjnej o uchylenie immunitetu, skierowanym już w lutym do Sejmu" - powiedział PAP Marek Woźniak z krakowskiej prokuratury.

Wyjaśnił, że chodzi o blisko 155 tys. zł od Piotra K. Według ustaleń prokuratury, część pieniędzy przekazał podejrzanej sam Piotr K., a część - za pośrednictwem innych osób.

We wtorek prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów Małgorzacie Ostrowskiej, nie chciała jednak ujawnić przed przesłuchaniem podejrzanej, o jakie zarzuty chodzi. Jak ustaliła PAP, Ostrowska sama skontaktowała się z prokuraturą i ustaliła termin stawiennictwa. "Nie wzywaliśmy pani Małgorzaty O." - powiedział PAP prokurator Woźniak.

"Przyjechałam, bo chcę sprawę wyjaśnić do końca. Nie przyznaje się do winy" - powiedziała dziennikarzom Ostrowska przed wejściem do prokuratury.

Krakowska Prokuratura Apelacyjna już w lutym występowała do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu ówczesnej posłance. Chciała także zgody na jej zatrzymanie i aresztowanie. W marcu Sejm nie wyraził na to zgody.

Powadzone przez Biuro ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w wydziale zamiejscowym w Krakowie śledztwo dotyczy procederu dostaw paliw z wyłudzeniem akcyzy przez różne spółki oraz prania brudnych pieniędzy; w jego toku wyodrębniono wiele różnych wątków.

Tagi: ostrowska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz