Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oskarżony o napaści seksualne, wyszukiwał ofiary w tramwajach

0
Podziel się:

Wojciech W. obserwował młode kobiety w krakowskich środkach komunikacji masowej, następnie szedł za nimi i atakował. Grożąc nożem doprowadzał je do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym.

Oskarżony o napaści seksualne, wyszukiwał ofiary w tramwajach
(filo/iStockphoto)

O 11 przestępstw, głównie o podłożu seksualnym, wobec siedmiu kobiet oskarżyła krakowska prokuratura Wojciecha W. Wyszukiwał on swe ofiary w tramwajach - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Według prokuratury Wojciech W. od września 2012 do lipca 2013 obserwował młode kobiety w krakowskich środkach komunikacji masowej, następnie szedł za nimi i atakował. Grożąc nożem lub innym narzędziem siłą doprowadzał je do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym lub do obcowania płciowego.

W śledztwie ustalono, że pokrzywdzonymi było siedem kobiet; czterem z nich oskarżony groził, by nie zawiadamiały organów ścigania.

Podczas pierwszego przesłuchania Wojciech W. przyznał się, że wielokrotnie dopuszczał się podobnych czynów, dlatego prokuratura za pośrednictwem mediów publikowała jego wizerunek z apelem do pokrzywdzonych o zgłaszanie się.

Po kolejnym uzupełnieniu zarzutów mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

Jak informuje prokuratura, w razie zgłoszenia się kolejnych pokrzywdzonych wobec Wojciecha W. zostanie przeprowadzone kolejne postępowanie.

Oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli wylać odpady do kanalizacji Wśród podejrzanych zatrzymanych przez policję są szefowie firmy zajmującej się utylizacją i przechowywaniem niebezpiecznych odpadów.
Poseł Wipler: policja mnie pobiła _ Wciąż jestem w szpitalu. Tomografia, RTG, seria innych badań. Nie mam telefonu. Zostałem brutalnie pobity przez policję, czytam jej wersję... - _ napisał rano Wipler na portalu społecznościowym.
Szokująca sytuacja w Indiach. Policja... Indyjska policja poinformowała dziś o zatrzymaniu pięciu mężczyzn w związku ze zbiorowym gwałtem, którego ofiarą padła szwajcarska turystka. Zatrzymani przyznali się już do napaści na turystkę i jej męża oraz do gwałtu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)