Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oskarżeni o ponad 750 oszustw w sieci

0
Podziel się:

Oskarżeni mieli oszukać ponad 860 osób z całego kraju na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł.

Oskarżeni o ponad 750 oszustw w sieci
(alphaspirit/iStockphoto)
bEUXjDYl

O popełnienie ponad 750 oszustw internetowych oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie dziewięć osób. Akt oskarżenia przeciw nim skierowano do tamtejszego sądu.

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Małgorzata Wojciechowicz, oskarżeni mieli od 2010 r. do 2012 r. oszukać ponad 860 osób z całego kraju na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2012 r. Ustalono w nim, że oskarżeni poprzez założone przez siebie strony internetowe, używając fikcyjnych danych osobowych oraz danych założonych przez siebie firm w Szczecinie, Malborku, Szczawnicy, Wejherowie, Starogardzie Gdańskim oraz w Fromborku, wystawiali ogłoszenia dotyczące wynajmu fikcyjnych apartamentów oraz np. sprzedaży ciągników rolniczych, maszyn budowlanych, samochodów osobowych, zabawek dziecięcych.

bEUXjDYn

Po uzyskaniu pieniędzy, w kwotach od kilkunastu złotych do nawet 20 tys. zł, które kupujący wpłacali na założone przez oskarżonych rachunki bankowe, nie wywiązywali się z zawartych umów i nie przesyłali zamówionych towarów.

Oskarżeni posługiwali się co najmniej kilkunastoma różnymi fikcyjnymi danymi i wykorzystywali do kontaktów z klientami kilkanaście różnych adresów internetowych oraz rachunków bankowych w różnych bankach.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie pomoc dla obrażanych w internecie Jeśli doszło do przestępstwa, to dane ludzi, którzy zamieszczali groźby lub obraźliwe wpisy, można uzyskać przy pomocy policji.
Wyrok dla założyciela Pirate Bay. Nie za piractwo Na dwa lata więzienia szwedzki sąd skazał założyciela słynnego portalu Pirate Bay, uznawanego za piracki. Gottfrid Svartholm Warg został skazany za internetowe włamania.
Jest akt oskarżenia przeciwko pedofilowi Akt oskarżenia trafił już do sądu - podała śląska policja. Podejrzany ma 35 lat.
Urzędnicy brali łapówki. Poszli siedzieć Część z oskarżonych opuściła areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. złotych.
bEUXjDYO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)