Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oskarżał opozycjonistów, teraz awansuje

0
Podziel się:

Mowa o prokuratorze, który został awansowany przez Andrzeja Czumę.

Oskarżał opozycjonistów, teraz awansuje
(PAP/Paweł Supernak)

Prokurator Leszek Pruski w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów. Miesiąc temu minister Andrzej Czuma (na zdjęciu) powierzył mu wicedyrektorskie stanowisko w departamencie kadr, ujawnia _ Dziennik _.

Zdaniem gazety ta nominacja to efekt wieloletniej znajomości Pruskiego z nowym szefem Prokuratury Krajowej Edwardem Zalewskim.

Kariera Pruskiego ruszyła w stanie wojennym. To wtedy w trybie doraźnym oskarżał opozycjonistów z Dolnego Śląska. Chciał skazania Krzysztofa Mazurskiego, który protestował przeciwko internowaniu działaczy _ Solidarności _. W 1982 r. domagał się kary dla Mariana Muchy, w którego mieszkaniu spotykali się działacze _ S _.

Potem były incydenty alkoholowe i potrącenie kobiety przez jadącego autem Pruskiego. Uszło to prokuratorowi na sucho, bo sąd dyscyplinarny nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu.

_ Dziennik _ opisuje też historię z 2001 r., która zakończyła się międzynarodowym skandalem. Pruski był wtedy wiceszefem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Wziął udział w szkoleniu finansowanym przez Unię, prowadzonym przez doświadczonych sędziów z Francji. To oni zszokowani zachowaniem trzech uczestników kursu donieśli Ministerstwu Sprawiedliwości o głośnej, pijackiej imprezie.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)