Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Organizacje islamskie potępiły akcję w Sydney

0
Podziel się:

W Australii ponad 40 organizacji muzułmańskich potępiło wzięcie
zakładników w kawiarni w Sydney przez uzbrojonego sprawcę.

Organizacje islamskie potępiły akcję w Sydney
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

W Australii ponad 40 organizacji muzułmańskich potępiło wzięcie zakładników w kawiarni w Sydney przez uzbrojonego sprawcę. W wystosowanym oświadczeniu organizacje te nazwały działanie porywacza _ nikczemnym czynem _.

Po wzięciu zakładników w oknie kawiarni ukazała się flaga z napisem _ Allah jest wielki _, prawdopodobnie trzymana przez zakładników.

_ Odrzucamy wszelką próbę odebrania życia niewinnym ludziom, kimkolwiek by byli, i wzbudzenia w sercach lęku i przerażenia _ - głosi komunikat wydany przez organizacje muzułmańskie.

Według informacji podanych wyłącznie przez media porywacz zażądał rozmowy telefonicznej z premierem Australii Tonym Abbottem oraz flagi Państwa Islamskiego (IS). Policja, której negocjatorzy nawiązali kontakt ze sprawcą, nie przekazała informacji o jego żądaniach.

Z budynku kawiarni do tej pory wydostało się pięcioro zakładników. Nie jest jasne, czy uciekli sami, czy zostali wypuszczeni przez sprawcę. Wewnątrz wciąż pozostaje około 30 zakładników - klientów i pracowników kawiarni.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat zakładników w centrum Sydney. Napastnik z Państwa Islamskiego? Uzbrojony napastnik wtargnął do kawiarni w Sydney. Grozi detonacją bomb [ZDJĘCIA]
Dramat zakładników w Sydney. "Wiele bomb" Pięciu osobom udało się uciec. Policja już wie, kim jest terrorysta i zna jego warunki. Ekspert podejrzewa, że to szaleniec.
Nieudana próba odbicia zakładników. Są ofiary Strona amerykańska tłumaczy, że podjęła akcję w południowym Jemenie w przekonaniu o nieuchronnym zagrożeniu życia Amerykanina uprowadzonego w jemeńskiej stolicy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)