Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
posiedzenie sejmu
16.01.2015 09:28

Ordynacja podatkowa, podatek PIT i OZE dziś w planie obrad Sejmu

Posłowie mają też wysłuchać sprawozdania rządu z realizacji Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w 2013 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Dziś po godzinie 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie będą m.in. głosować nad rządowymi projektami: ustawy o odnawialnych źródłach energii, nowelizacji ustawy o podatku PIT i w Ordynacji podatkowej.

Rządowa propozycja zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i w Ordynacji podatkowej zmierza do kompleksowego uregulowania zasad opodatkowania podatkiem PIT przychodów, które nie mają pokrycia w ujawnionych przez podatnika źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych.

Z kolei rządowy projekt ustawy przewiduje zmianę systemu wsparcia dla OZE - z opartego o świadectwa pochodzenia na aukcyjny. Rząd ma decydować, ile energii odnawialnej potrzebuje - m.in. dla spełnienia celów polityki klimatycznej UE i rozpisuje aukcje, które wygrywa ten, kto zaproponuje najniższą cenę.

W zamian dostanie gwarancję wsparcia przez 15 lat. Podczas prac w Sejmie do rządowej propozycji zgłoszono dziesiątki poprawek, a klub PiS zwrócił się o odrzucenie projektu w całości. Według posłów PiS nie została w nim należycie uregulowana m.in. kwestia elektrowni wiatrowych.

Ponadto posłowie mają dziś wysłuchać sprawozdania rządu z realizacji _ Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie _ w 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Nad tymi przepisami pracuje armia ekspertów O nowe przepisy z zakresu prawa podatkowego, zabiegało Ministerstwo Gospodarki pod kierownictwem wicepremiera Janusza Piechocińskiego z PSL
Dziesiątki poprawek do projektu o OZE Projekt przewiduje zmianę systemu wsparcia dla OZE - z obecnego opartego o świadectwa pochodzenia na system aukcyjny.
Nowy termin prac nad Ordynacją podatkową Projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej zawiera liczne ułatwienia dla podatników oraz klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania.
Tagi: posiedzenie sejmu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz