Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ordynacja podatkowa, podatek PIT i OZE dziś w planie obrad Sejmu

0
Podziel się:

Posłowie mają też wysłuchać sprawozdania rządu z realizacji Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w 2013 r.

Ordynacja podatkowa, podatek PIT i OZE dziś w planie obrad Sejmu
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Dziś po godzinie 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie będą m.in. głosować nad rządowymi projektami: ustawy o odnawialnych źródłach energii, nowelizacji ustawy o podatku PIT i w Ordynacji podatkowej.

Rządowa propozycja zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i w Ordynacji podatkowej zmierza do kompleksowego uregulowania zasad opodatkowania podatkiem PIT przychodów, które nie mają pokrycia w ujawnionych przez podatnika źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych.

Z kolei rządowy projekt ustawy przewiduje zmianę systemu wsparcia dla OZE - z opartego o świadectwa pochodzenia na aukcyjny. Rząd ma decydować, ile energii odnawialnej potrzebuje - m.in. dla spełnienia celów polityki klimatycznej UE i rozpisuje aukcje, które wygrywa ten, kto zaproponuje najniższą cenę.

W zamian dostanie gwarancję wsparcia przez 15 lat. Podczas prac w Sejmie do rządowej propozycji zgłoszono dziesiątki poprawek, a klub PiS zwrócił się o odrzucenie projektu w całości. Według posłów PiS nie została w nim należycie uregulowana m.in. kwestia elektrowni wiatrowych.

Ponadto posłowie mają dziś wysłuchać sprawozdania rządu z realizacji _ Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie _ w 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Nad tymi przepisami pracuje armia ekspertów O nowe przepisy z zakresu prawa podatkowego, zabiegało Ministerstwo Gospodarki pod kierownictwem wicepremiera Janusza Piechocińskiego z PSL
Dziesiątki poprawek do projektu o OZE Projekt przewiduje zmianę systemu wsparcia dla OZE - z obecnego opartego o świadectwa pochodzenia na system aukcyjny.
Nowy termin prac nad Ordynacją podatkową Projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej zawiera liczne ułatwienia dla podatników oraz klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)