Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 10:36

Opozycjonista skazany na 6 lat za domniemane chuligaństwo

Jego stronnicy uznali za umotywowany politycznie - poinformował dwokat skazanego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TSGT Jim Varhegyi/DefenseImagery.mil)

Jego stronnicy uznali za umotywowany politycznie - poinformował adwokat skazanego.

Według mecenasa Chalida Bagirowa sąd w mieście Lenkoran nad Morzem Kaspijskim uznał Jagidara Sadigowa, doradcę partii Musawat (Muzułmańska Partia Demokratyczna), za winnego pobicia niepełnosprawnego weterana.

Opozycja natychmiast orzekła, że to politycznie umotywowana decyzja. Obrona Sadigowa twierdzi, że podczas procesu nie zaprezentowano jakiegokolwiek wiarygodnego dowodu winy podsądnego. _ Żaden ze świadków przesłuchiwanych przez sąd nie mógł sobie przypomnieć miejsca, w którym miało dojść do bójki _ - powiedział Bagirow.

Przed sądem we wtorek stanął też wiceprzewodniczący partii Musawat Tofig Jagubłu; wraz z 17 innymi opozycjonistami jest oskarżony o wywołanie masowych zamieszek w miasteczku Ismailia w środkowym Azerbejdżanie w styczniu 2013 roku, gdzie kilka tysięcy ludzi domagało się ustąpienia gubernatora regionu Ismailia. Opozycja zaprzecza, by uczestniczyła w tym proteście.

Organizacje praw człowieka regularnie oskarżają reżim prezydenta Ilhama Alijewa o prześladowanie dziennikarzy i więzienie opozycjonistów.

Alijew, który przejął funkcję szefa państwa po swym ojcu Hejdarze w 2003 roku, został wybrany w roku 2008 na drugą pięcioletnią kadencję. Rok później parlament wykreślił z konstytucji zapis, ograniczający sprawowanie najwyższej władzy w państwie przez jedną osobę do dwóch kadencji. Ilham Alijew wygrał więc po raz trzeci wybory uzyskując w październiku 2013 roku 85 procent głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Legalna manifestacja w Azerbejdżanie Policja skonfiskowała transparenty krytykujące rząd i przesłuchała kilku uczestników manifestacji.
Za obelgi w internecie będzie kara więzienia Komisarz Unii ds. rozszerzenia Sztefan Fuele wyraził zaniepokojenie _ ewentualnymi próbami ograniczenia wolnego dostępu do internetu. _
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz