Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opozycja Syryjska nie uda się do Genewy?

0
Podziel się:

Syryjska koalicja opozycyjna ostrzegła , że jeśli nie ustaną ataki, jej przedstawiciele nie pojadą do Genewy na styczniową konferencję pokojową.

Opozycja Syryjska nie uda się do Genewy?
(AP/FOTOLINK/East News)

Syryjska koalicja opozycyjna ostrzegła dziś, że jeśli nie ustaną ataki syryjskiego wojska na Aleppo, jej przedstawiciele nie pojadą do Genewy na styczniową konferencję pokojową.

_ Jeśli napady reżimu (prezydenta Baszara) el-Asada i próby unicestwienia ludu syryjskiego będą wciąż trwały, koalicja w takiej sytuacji nie uda się do Genewy _ - podał w komunikacie sekretarz generalny Syryjskiej Koalicji Narodowej Badr Dżamus.

Przewodniczący Koalicji Ahmad al-Dżarba zatelefonował do szefów dyplomacji francuskiej i brytyjskiej, by powiadomić ich o _ codziennych atakach przeprowadzanych przez reżim Asada z użyciem samolotów bojowych i materiałów wybuchowych, powodujących dziesiątki ofiar _ - dodał Dżamus.

Jak podało w poniedziałek rano syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w ciągu ośmiu dni nalotów na opanowane przez rebeliantów dzielnice Aleppo zginęło 300 osób, w tym 87 dzieci. Według późniejszego komunikatu organizacji w poniedziałek w południowo-wschodnich dzielnicach Aleppo zginęło 21 osób.

Syryjska Koalicja Narodowa stanowi najważniejszy i uznany przez Zachód sojusz organizacji opozycyjnych.

Zaplanowana na 22 stycznia międzynarodowa konferencja ma pomóc w zakończeniu syryjskiego konfliktu zbrojnego, w którym zginęło według syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka ponad 126 tys. ludzi, a uchodźcami zostało według ONZ kilka milionów.

Czytaj więcej w Money.pl
W Aleppo zginęło 76 osób, w tym 28 dzieci Bomby zrzucono na wszystkie dzielnice Aleppo kontrolowane przez rebeliantów. Nie wiadomo, ilu z nich zginęło w atakach.
42 osoby w tym 6 dzieci zginęły w nalocie Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża podał, że od początku wojny w Syrii, rannych zostało co najmniej 500 tys. osób.
Trzy naloty, 22 ofiary. W tym 14 dzieci Bomby zostały zrzucone na dzielnice Ard al Hamra, Sahur i Hajdarija.
Walki w Syrii. Rebelianci zaatakowali więzienie Za szturmem stali dżihadyści ze związanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nosra - donosi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)