Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opozycja na Ukrainie. Zablokowali mównicę w parlamencie

0
Podziel się:

Opozycja, której posłowie zastawili swoimi ciałami prezydium Rady, domaga się ustąpienia rządu i ukarania winnych brutalnych ataków milicji na uczestników demonstracji proeuropejskich.

Opozycja na Ukrainie. Zablokowali mównicę w parlamencie
(PAP/EPA)

Niecałe 10 minut trwało posiedzenie Rady Najwyższej w Kijowie, które przewodniczący parlamentu Wołodymyr Rybak - ze względu na zablokowaną przez opozycję trybunę - zmuszony był otworzyć, przemawiając z ław poselskich.

Opozycja, której posłowie zastawili swoimi ciałami prezydium Rady, domaga się ustąpienia rządu i ukarania winnych brutalnych ataków milicji na uczestników trwających w Kijowie demonstracji proeuropejskich.

Przewodniczący Rybak otworzył obrady otoczony przez posłów rządzącej Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza. Rybak ogłosił, że na najbliższym posiedzeniu, pojutrze, parlament zajmie się projektem budżetu na przyszły rok, po czym zamknął obrady.

Przedstawiciel prezydenta Janukowycza w parlamencie Jurij Myrosznyczenko ocenił, że opozycja nie ma szans na doprowadzenie do ponownego głosowania w parlamencie nad wnioskiem o dymisję rządu premiera Mykoły Azarowa.

- _ Opozycja ma prawo się tego domagać, ale ja nie widzę perspektywy przyjęcia uchwały w tej sprawie w obecnej sytuacji _ - oświadczył.

Opozycja próbowała już raz doprowadzić do usunięcia rządu, jednak nie udało się jej zdobyć wystarczającego poparcia dla wniosku o wotum nieufności dla gabinetu Azarowa.

Na Ukrainie czwarty tydzień trwają protesty wywołane decyzją władz o rezygnacji z podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie paraliż Ukrainy? Ostra deklaracja Kliczki Opozycjonista zagroził masowymi demonstracjami, jeśli prezydent Wiktor Janukowycz podpisze porozumienie z Rosją.
Ukraińcy do Janukowycza: wracaj do Europy Uczestnicy prounijnych protestów obawiają się, że szef państwa podpisze porozumienia zbliżające ich kraj z formowaną przez Rosjan Unią Celną.
Rosja próbuje kupić Ukrainę? To propozycja Do podpisania porozumienia o pomocy może dojść już jutro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)