Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papała
27.01.2010 09:19

Opóźnia się publikacja raportu o śmierci "Iwana"

Minister sprawiedliwości poinformował o tym, że poznamy go 10 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskina 10 marca przesunął termin przygotowania końcowego raportu dotyczącego okoliczności śmierci Artura Zirajewskiego ps. Iwan, jednego z głównych świadków w sprawie zlecenia zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały. Wcześniej informowano, że raport będzie gotowy do 10 lutego.

Minister wyjaśnił w środę w TVN24, że jego decyzja ma związek m.in. z badaniami, które muszą być przeprowadzone (przygotowywanych jest osiem opinii dotyczących przyczyn zatoru płucnego i śmierci Zirajewskiego - PAP), a także z pojawiającymi się nowymi okolicznościami. Chodzi m.in. o sześć listów, które _ Iwan _ pisał do innego osadzonego, a które odnaleziono podczas rewizji.

Kwiatkowski nie chciał ujawnić czego one dotyczą. Powiedział jedynie, że _ prokuratura analizuje różne hipotezy, ale pojawiają się kolejne elementy, które mogą świadczyć o tym, że wykorzystanie przez Zirajewskiego większej ilości leków nasennych mogło służyć do tego, by leczenie odbywało się poza murami aresztu śledczego; co mogło być podstawą do próby ucieczki _.

Kwiatkowski dodał też, że przesłuchiwani są wszyscy ci osadzeni, którzy mogli mieć kontakt ze sprawą.

O nowych dowodach w śledztwie dotyczącym śmierci Zirajewskiego napisał środowy _ Dziennik Gazeta Prawna _. Według gazety odnaleziono sześć listów pisanych przez niego do współwięźnia Erleta G., 39-letniego absolwenta Akademii Teologii Katolickiej, związanego od końca lat 90. z gangiem pruszkowskim.
W listach - jak dodaje gazeta - jest m.in. mowa o tabletkach, którymi zatruł się Zirajewski.

Zirajewski, pseud. Iwan, został skazany w 2007 r. przez sąd w Gdańsku na 15 lat więzienia za działalność w tzw. klubie płatnych zabójców.

KIM JEST "IWAN"?

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: papała, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz