Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opole: W drugiej turze prawdopodobnie zmierzą się...

0
Podziel się:

Miejska komisja wyborcza w Opolu zweryfikowała i wprowadziła do systemu dane z połowy obwodowych komisji wyborczych.

Opole: W drugiej turze prawdopodobnie zmierzą się...
(Margoz/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Miejska komisja wyborcza w Opolu zweryfikowała i wprowadziła do systemu do godz. 4.30 dane z 31 na 71 obwodowych komisji wyborczych. Według nieoficjalnych, cząstkowych informacji w II turze w Opolu zmierzą się Arkadiusz Wiśniewski i Marcin Ociepa.

O fotel prezydenta Opola rywalizowało sześciu kandydatów. Z nieoficjalnych źródeł, zbliżonych do obwodowych komisji, i tylko cząstkowych wciąż danych wynika, że w drugiej turze wyborów prezydenckich w Opolu spotkają się prawdopodobnie kandydat Opole na Tak Arkadiusz Wiśniewski i kandydat Razem dla Opola Marcin Ociepa. Takich informacji nie chciała jednak potwierdzić miejska komisja wyborcza w Opolu, w której wciąż trwa liczenie głosów.

Prócz Wiśniewskiego i Ociepy o fotel prezydenta Opola ubiegali się też poseł PO Tadeusz Jarmuziewicz, który według niedzielnego sondażu exit poll dla _ Gazety Wyborczej _ miał szansę na wejście do drugiej tury, a także Norbert Honka z Mniejszości Niemieckiej, Jarosław Pilc z Nowej Lewicy Opolskiej i Grzegorz Sawicki z PSL.

Przewodniczący miejskiej komisji wyborczej sędzia Piotr Sobków powiedział PAP w poniedziałek rano, że na 71 obwodowych komisji wyborczych istniejących w Opolu do godz. 4.30 spłynęły protokoły z 65 z nich, z czego zweryfikowano i wprowadzono do systemu dane z 31 - czyli mniej niż połowę.

Taki stan rzeczy spowodowany jest - jak powiedział sędzia Sobków - problemem z systemem. Członkowie niektórych obwodowych komisji na wprowadzenie danych i możliwość zdania protokołów czekali w nocy z niedzieli na poniedziałek nawet ponad dwie godziny. Sędzia Sobków, pytany o to, kiedy można spodziewać się wyników z miasta Opola powiedział, że komisja nie jest w stanie tego oszacować w związku z problemami technicznymi.

Z informacji podawanych przez opolską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego frekwencja na godz. 17.30 w niedzielę na Opolszczyźnie wyniosła 34,92 proc; w Opolu 30,47 proc. Najwyższą frekwencję do godz. 17.30 odnotowano w gminie Domaszowice (pow. namysłowski) 58,84 proc., a najniższą w Izbicku (pow. strzelecki) - 24,62 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
We Wrocławiu wyniki z ponad połowy komisji Według sondażu, w drugiej turze wyborów na prezydenta stolicy Dolnego Śląska zmierzą się...
On będzie rządził Toruniem? Prawie pewne Michał Zaleski został prezydent Torunia - podała Państwowa Komisja Wyborcza po zatwierdzeniu 42,50 proc. protokołów z głosowań.
W Warszawie znów liczą głosy. Prowadzi... Według sondażu, aby wyłonić prezydenta stolicy, potrzebna będzie druga tura.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)