Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opłaty
17.10.2013 22:10

Opłaty w Warszawie. Projekt PiS trafił do...

Rada Warszawy w czwartek skierowała do komisji projekt uchwały PiS usuwający ze strategii transportowej Warszawy zapisy o opłatach za przejazd przez mosty, tunele i wjazd do centrum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Rada Warszawy skierowała do komisji projekt uchwały PiS usuwający ze strategii transportowej Warszawy zapisy o opłatach za przejazd przez mosty, tunele i wjazd do centrum.

Za skierowaniem projektu do komisji zagłosowało 35 radnych, 17 było przeciwnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Przewodniczący klubu radnych PiS Maciej Wąsik prezentując projekt zaznaczył, że w trakcie kampanii referendalnej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz _ odżegnywała się _ od planów wprowadzenia opłat. _ - Trzymamy prezydent Warszawy i PO za słowo, że zapisy ze strategii usunie, by warszawiacy byli spokojni, że wjazdy na mosty, do tuneli, do centrum nie będą płatne _ - podkreślił Wąsik.

Radny PO Michał Bitner powiedział, że strategia transportowa nigdy nie była zagrożeniem dla warszawiaków. Zaznaczył, że nie umożliwia ona wprowadzenia opłat a stanowi instrukcję rozwiązań w sytuacjach, jak pogorszenie płynności ruchu w centrum, stanu środowiska, zdrowia mieszkańców. _ Straszenie nią jest nieporozumieniem _ - ocenił.

Podkreślił, że projekt uchwały był elementem kampanii referendalnej PiS, a skierowanie go do komisji _ pozwoli wszystkim wyjść z twarzą _. Projekt na wniosek PO trafi do Komisji Infrastruktury i Inwestycji.

Andrzej Golimont z klubu radnych SLD poparł wniosek o usunięcie zapisów o opłatach ze strategii transportowej Warszawy. Podkreślił jednak, że opłaty może wprowadzić większość w Radzie Warszawy bez względu na zapisy w strategii.

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy została zwołana na wniosek PiS jeszcze przed referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, które z powodu niskiej frekwencji było nieważne. PiS domagało się zmian w _ Strategii Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy do 2015 r. i na lata kolejne _ uchwalonej w 2009 r. za prezydentury Gronkiewicz-Waltz.

Stołeczny ratusz wyjaśniał wówczas, że zapisy dotyczące m.in. opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej umieszczono w dokumencie, gdy komisarzem Warszawy był Kazimierz Marcinkiewicz (premierem był wówczas Jarosław Kaczyński) i że łagodziły wcześniejsze, które powstały za prezydentury Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Według ratusza, wcześniejszy zapis jednoznacznie mówił, że takie opłaty zostaną wprowadzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Warszawy każe płacić za mosty? Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz, że chce wprowadzić opłaty za przejazd mostami.
Niższe opłaty za śmieci? Jutro decyzja Na jutrzejszej nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy radni mają zdecydować o nowych, niższych opłatach za śmieci, jakie będą obowiązywały w stolicy po 1 lipca.
"Referendum ustawione". Jarosław Kaczyński atakuje Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że _ referendum po części się udało, a po części się nie udało _.
Tagi: opłaty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz