Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
żłobek
20.02.2013 16:33

Opiekunki podejrzane o znęcanie się nad dziećmi w żłobku

Zawiadomienie w tej sprawie złożyły dwie matki. Jedna dołączyła do niego nagranie dźwiękowe - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prokuratura w Żarach (Lubuskie) wyjaśnia, czy w tamtejszym żłobku stosowano przemoc wobec dzieci. Zawiadomienie w tej sprawie złożyły dwie matki. Jedna dołączyła do niego nagranie dźwiękowe - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

_ - Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w piątek. Matki uważają, że w żłobku mogło dochodzić do znęcania się psychicznego lub fizycznego nad ich trzyletnimi dziećmi. Ma to potwierdzać nagranie z sali, na którym słychać krzyki opiekunek _ - powiedział rzecznik prokuratury Grzegorz Szklarz.

Kobiety zgłosiły się do prokuratury 14 lutego br. Od kilku dni trwają przesłuchania świadków oraz analiza nagrania. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów - poinformował rzecznik.

Sprawa dotyczy żłobka nr 1 prowadzonego przez lokalny samorząd. Do placówki uczęszcza 69 dzieci.

Burmistrz Żar Wacław Maciuszonek powiedział, że dwie opiekunki, które podejrzewa się o znęcanie nad dziećmi zostaną zwolnione dyscyplinarnie z pracy.

Dodał, że wcześniej nie docierały do niego żadne informacje o tym, by w żłobku dochodziło do krzywdzenia dzieci. Jego dotychczasowa dyrektor została odsunięta od prowadzenia placówki.

W środę dyrektor placówki była nieobecna, a pracownicy odmówili komentarza.

Czytaj więcej w Money.pl
W kolejnym żłobku znęcali się nad dziećmi? Prokuratura sprawdzi, czy w kolejnym żłobku we Wrocławiu były nieprawidłowości.
Afera we wrocławskim żłobku. Apelują o... Rodzice powinni sprawdzać żłobki i klubiki dziecięce, którym zamierzają powierzyć maluchy i informować służby, gdy dostrzegą przejawy złego traktowania - apeluje Marek Michalak.
Za śmierć dzieci odpowie prokuratura. Jak? Prokuratorzy mieli rażąco naruszyć przepisy.
Tagi: żłobek, wiadomości, kraj, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz