Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ONZ uznaje jednopłciowe małżeństwa członków swego personelu

0
Podziel się

Dotyczy to jednak tylko obywateli tych krajów, które również dopuszczają takie związki.

ONZ uznaje jednopłciowe małżeństwa członków swego personelu
(AP/Fotolink/East News)
bEhIOFJx

Zmiany ogłosił sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Dotychczas stan cywilny członków personelu ONZ był określany na podstawie prawa obowiązującego w ich kraju pochodzenia. Teraz ONZ uznaje wszystkie jednopłciowe małżeństwa zawarte przez swoich pracowników w krajach, w których jest to dopuszczone przez prawo, bez względu na narodowość tych osób - wyjaśnił rzecznik ONZ Farhan Haq.

_ - Sekretarz generalny podkreślił, że prawa człowieka leżą u podstaw misji Narodów Zjednoczonych. Z dumą opowiada się za równością dla całego personelu. Wzywa też wszystkie kraje członkowskie do zjednoczenia się w odrzuceniu homofobii _ - powiedział Haq. Dodał, że nowe zasady weszły w życie 26 czerwca.

Personel ONZ na całym świecie liczy ok. 43 tys. osób. Według organizacji obrońców praw człowieka Human Rights Watch małżeństwa osób tej samej płci są dopuszczone przez prawo w 17 państwach, a także w niektórych stanach USA i Meksyku.

bEhIOFJz
Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie blokują kręcenie "House of Cards" Producenci amerykańskiego serialu nie otrzymali zgody na realizację odcinków w sali posiedzeń Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.
Najkrwawszy miesiąc. Większość ofiar - cywile _ Szokująca liczba ofiar cywilnych w jednym miesiącu wskazuje na ogromną potrzebę zapewnienia ochrony ludności cywilnej _ - powiedział przedstawiciel ONZ
Zawieszą wojnę na czas ramadanu? Organizacja wezwała regionalne mocarstwo i społeczność międzynarodową do przyłączenia się do apelu i wywarcia presji w tym kierunku na syryjski rząd i rebeliantów.
bEhIOFKa
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)