Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ONZ informuje o ponad tysiącu ofiar w Iraku

0
Podziel się:

Rzecznik ONZ Rupert Colville podał też , że ponad 650 osób jest rannych

ONZ informuje o ponad tysiącu ofiar w Iraku
(FlashStef/CC/Flickr)

Alarmujące dane z Iraku. Jak informuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, w ciągu 17 dni zginęło w tym kraju ponad tysiąc osób. Rzecznik ONZ Rupert Colville podał też , że ponad 650 osób jest rannych. W rozmowie z reporterami w Genewie podkreślał, że liczby te mogą być zaniżone.

W Iraku dochodzi do coraz bardziej zaciętych walk między islamskimi ekstremistami i siłami bezpieczeństwa. Rebelianci z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu zdobywają kontrolę nad kolejnymi miastami na północy i zachodzie kraju.

Terroryści walczą o utworzenie państwa wyznaniowego na terenach należących obecnie do Syrii, Iraku i Libanu.

Według świadków sunniccy rebelianci w zajętych irackich miastach mordują lokalne elity. Po wycofaniu się sił rządowych z dwóch miast na zachodzie kraju zabili 21 osób - przedstawicieli władz i lekarzy.

Do masakry doszło w miastach Rawa i Ana. Bagdad nazwał opuszczenie przez swoje wojska kolejnych terenów "taktycznym wycofaniem".

Czytaj więcej w Money.pl
Rebeliaci przejęli budynek władz w Mosulu Świadkowie starcia podkreślają, że rebelianci mieli ze sobą czarne flagi z symbolami, którymi posługują się islamiści z ISIL - grupy dżihadystów, która oderwała się i skonfliktowała z Al-Kaidą.
Pół mln Irakijczyków uciekło z tej prowincji Prawie 480 tys. Irakijczyków uciekło z kraju przed walkami toczącymi się między siłami rządowymi a rebeliantami.
Seria zamachów Iraku, co najmniej 54 zabitych Jak poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne, najwięcej ofiar było w Bagdadzie i Mosulu.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)