Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ONZ: Boko Haram na liście organizacji terrorystycznych

0
Podziel się:

ONZ wpisał islamskie ugrupowanie na listę organizacji terrorystycznych.

ONZ: Boko Haram na liście organizacji terrorystycznych
(PAP/EPA)

Rada Bezpieczeństwa ONZ podjęła wczoraj decyzję o umieszczeniu islamistycznego ugrupowania Boko Haram z Nigerii na liście organizacji terrorystycznych, powiązanych z Al-Kaidą. Oznacza to wprowadzenie sankcji wobec Boko Haram.

Na zdjęciu - nigeryjscy studenci protestują przeciw wstrzymaniu akcji ratowania uczennic porwanych przez Boko Haram

Sankcję wobec tej organizacji obejmują m.in. zamrożenie kont bankowych i embargo na dostawy broni.

14 kwietnia bojownicy Boko Haram porwali ponad 200 uczennic gimnazjum z internatem w miejscowości Chibok w odludnym regionie Nigerii w pobliżu jej granic z Kamerunem, Nigrem i Czadem. Los uprowadzonych wciąż pozostaje nieznany. Ugrupowanie odpowiedzialne jest za wiele krwawych ataków i zamachów.

Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o ustanowienie w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. W ciągu pięciu lat rebelii zginęły tysiące osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Napastnicy z Boko Haram zastrzelili 29 osób Zniszczono większość budynków w wiosce, w tym spichlerz - podała policja.
Prezydent Francji: To zagrożenie dla Afryki Hollande mówił o "wielkim zagrożeniu" ze strony Boko Haram ze względu na "udowodnione powiązania z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu (AQIM) i innymi organizacjami terrorystycznymi".
Dzidami i łukami odparli dżihadystów - _ To była ciężka bitwa, ale my atakowaliśmy z zaskoczenia. Zdobyliśmy dwa samochody ciężarowe i jeden pojazd opancerzony, którymi poruszali się napastnicy _ - relacjonował jeden z dowódców samoobrony.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)