Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ONZ ostrzega: Power: Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy

0
Podziel się:

Cele są nowe, ale końcowe zamierzenie Rosji pozostaje to samo.

ONZ ostrzega: Power: Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy
(United States State Department/public domain)

Sobotni atak na strategiczny ukraiński port Mariupol, dokonany przez prorosyjskich separatystów, wskazuje, że celem Moskwy jest zwiększenie kontrolowanego przez nią terytorium - powiedziała w poniedziałek ambasador USA przy ONZ Samantha Power (na zdjęciu).

_ - Cele są nowe, ale końcowe zamierzenie Rosji pozostaje to samo: przejąć więcej terytorium i przesunąć granicę kontrolowanego przez Rosję obszaru coraz bardziej w głąb Ukrainy _ - oświadczyła Power w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Ukrainie.

Mariupol leży przy jedynej drodze lądowej łączącej Rosję z zaanektowanym przez nią Krymem. W ostrzale tego miasta, przeprowadzonym według OBWE z obszarów zajętych przez separatystów, zginęło 30 osób, a blisko 100 zostało rannych.

Według ONZ w konflikcie na wschodzie Ukrainy zginęło od kwietnia 2014 roku ponad 5 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/m332567.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-mogherini-eskalacja,3,0,1699331.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ciężkie starcia w Mariupolu. "To zbrodnia" Szef samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zapowiedział rozpoczęcie prawdziwej ofensywy na wschodzie kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m324076.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-putin-oskarza-kijow-o,95,0,1700191.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin okarża Kijów o przedłużającą się wojnę - _ Niestety oficjalne władze kijowskie nie chcą rozwiązania środkami politycznymi _ - uważa prezydent Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/m332823.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-rzad-wprowadza-stan,5,0,1700101.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy Dodatkowo na terenie całego kraju będzie obowiązywać stan podwyższonej gotowości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)