Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć barbary blidy
13.07.2011 10:36

Oni mogą poprzeć odważny wniosek SLD

Grzegorz Schetyna (na zdjęciu) nie wyklucza głosowania w PO nad postawieniem Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (na zdjęciu) nie wyklucza, że klub PO mógłby poprzeć wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu polityków PiS Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. O takiej możliwości mowa jest w projekcie raportu z prac komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy.

Według projektu raportu z prac komisji śledczej, były premier Jarosław Kaczyński i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie konstytucji; nadużycie uprawnień i utrudnianie śledztwa; przed sądem powinni zaś stanąć byli szefowie ABW Bogdan Święczkowski oraz Grzegorz Ocieczek i funkcjonariusz ABW, którego dane są utajnione.

Złożenie wniosków o postawienie polityków PiS przez TS nie wyklucza klub SLD, ale ma zbyt mało posłów, by zrobić to samodzielnie. Pod takim wnioskiem musi podpisać się 115 posłów.

Schetyna pytany, czy klub PO poprze zawarte w raporcie komisji śledczej wnioski o postawienie przed TS byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, powiedział, że _ z tego co wie, to tak _.

_ - Będziemy uzależniać swoje głosowanie od zdania posłów PO, którzy są w komisji, ale jeśli - a z tego, co słyszymy, te wnioski są dobrze udokumentowane - większość komisji będzie za, to PO powinna w poważny sposób podjąć decyzję w tej sprawie _ - podkreślił marszałek Sejmu._ - Nie wykluczam głosowania za tym wnioskiem _ - dodał Schetyna.

Jak mówił, jeżeli ostateczny raport komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy będzie przyjęty przez samą komisję jeszcze w sierpniu, to ostateczne głosowanie nad nim możliwe jest jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Barbara Blida - była minister budownictwa i była posłanka SLD - zastrzeliła się 25 kwietnia 2007 roku, kiedy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom w Siemianowicach Śląskich i zatrzymać ją na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Miał jej zostać przedstawiony zarzut w śledztwie dotyczącym tzw. afery węglowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t136968.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jeden;projekt;ponad;130;poprawek;102;pis,158,0,871582.html) Jeden projekt, ponad 130 poprawek. 102 PiS Raport autorstwa Ryszarda Kalisza spotkał się z dużym sprzeciwem ze strony posłów opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t85724.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;i;ziobro;nie;zdaza;przed;trybunal,62,0,851262.html) Kaczyński i Ziobro nie zdążą przed Trybunał Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uważa, że sprawa śmierci Barbary Blidy nie zostanie zakończona w tej kadencji sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t141999.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/trybunal;stanu;dla;kaczynskiego;i;ziobry;to;kampania;wyborcza,206,0,850894.html) Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry? To kampania wyborcza Posłowie PiS oceniają wnioski z raportu szefa sejmowej komisji śledczej jako absolutnie bezpodstawne.
Tagi: śmierć barbary blidy, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz