Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyłudzenia w polsce
31.10.2012 10:37

Olsztyn: Oszuści wyłudzili metodą "na wnuczka" 100 tys. zł

Policja zaapelowała dziś o zachowanie ostrożności wobec nieznajomych, którzy podają się za członków rodziny i proszą o pożyczkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Olsztyńska policja zaapelowała dziś do osób w podeszłym wieku o zachowanie ostrożności wobec nieznajomych, którzy podają się za członków rodziny i proszą o pożyczkę. Tylko jednego dnia oszuści wyłudzili 100 tys. zł metodą _ na wnuczka _.

Jak powiedziała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji Mariola Plichta, apel ma związek z ostatnimi zgłoszeniami o kolejnej grupie oszustów, która wyłudza w Olsztynie pieniądze od osób starszych i mieszkających samotnie.

Według policji tylko jednego dnia przestępcy wyłudzili 100 tys. zł. _ - Poszkodowani stracili oszczędności całego życia. Jak przyznali, wielokrotnie słyszeli o przypadkach podobnych oszustw, ale myśleli, że ich to nie spotka _ - powiedziała policjantka.

Jak przypomniała rzeczniczka, oszuści kontaktują się zwykle telefonicznie, podając się za wnuczka lub kuzyna, i opowiadają, że mieli wypadek, zachorowali lub muszą pilnie zapłacić jakieś zobowiązania. Proszą o pożyczkę i przysyłają kogoś po pieniądze.

Jedna z poszkodowanych olsztynianek, 77-letnia kobieta, oddała oszustom 32 tys. zł i 5 tys. euro na prośbę rzekomego bratanka, który miał ulec wypadkowi drogowemu. Pieniądze miały mu pomóc uniknąć odpowiedzialności za wypadek.

Najprawdopodobniej ten sam przestępca oszukał w niemal identyczny sposób starsze małżeństwo. W tym przypadku wyłudził 48 tys. zł _ na załatwienie sprawy _.

Jak poinformowała policja, w ciągu ostatniego roku w woj. warmińsko-mazurskim zatrzymano siedem osób podejrzanych o tego typu przestępstwa. Cztery z nich zostały tymczasowo aresztowane. Sprawcom oszustw grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzili kredyty na milion. Wpadli w ręce policji Straty, jakie poniosły placówki bankowe udzielające pożyczek, oszacowano na około milion złotych.
45 razy przebił opony w samochodzie sąsiadki Motyw czynu nie jest znany, zaś jego sprawca trafił do aresztu domowego.
Mieli 1,4 kg marihuany. Bynajmniej nie dla psa Policjanci znaleźli narkotyki w bagażniku samochodu, który skontrolowali w Tarnogrodzie w lubelskim. Zatrzymano dwóch mężczyzn.
Tagi: wyłudzenia w polsce, wyłudzenie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz