Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Olszewski: Raport MAK pomija ważne kwestie

0
Podziel się:

- MAK upiera się przy błędnym stanowisku - tak wczorajsze wystąpienie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego ocenia poseł PO Paweł Olszewski.

Olszewski: Raport MAK pomija ważne kwestie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ MAK upiera się przy błędnym stanowisku _ - tak wczorajsze wystąpienie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego ocenia poseł PO Paweł Olszewski (na zdjęciu). Wczoraj członkowie komitetu uznali, że wina za katastrofę Tupolewa z 10 kwietnia 2010 roku w dużej mierze leży po polskiej stronie.

Paweł Olszewski powiedział w Sygnałach Dnia Pierwszego Programu Polskiego Radia, że to stanowisko go nie zaskoczyło i że było ono zbieżne ze styczniowym raportem MAK. Dodał jednak, że bardziej kompletny i rzetelny jest raport komisji Jerzego Millera.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA PO:

Zdaniem Pawła Olszewskiego, MAK pomija przede wszystkim złe przygotowanie lotniska w Smoleńsku i zachowanie kontrolerów lotniczych. W opinii posła, ewentualna rozmowa członków polskiej komisji z rosyjską miałaby na celu przedstawienie Rosjanom zapisów niektórych rozmów i dokumentów, do których nie mają dostępu.

Pod koniec września drugą część Białej Księgi na temat katastrofy smoleńskiej ma przedstawić zespół parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem posła Pawła Olszewskiego, Prawo i Sprawiedliwość cynicznie wykorzystuje tragedię do kampanii wyborczej. Jego zdaniem, niewiarygodny jest zwłaszcza szef zespołu Antoni Macierewicz. - _ Macierewicz w polskim życiu publicznym zrobił już tak wiele, że do teraz płacimy tego koszty _ - powiedział poseł PO.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA OLSZEWSKIEGO:

Poseł Olszewski uważa, że PiS próbuje zawłaszczyć katastrofę smoleńską. Przypomniał, że w drodze do Katynia zginęli też przedstawiciele innych środowisk politycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/hypki;trudno;nie;zgodzic;sie;ocena;katastrofy;przedstawiona;przez;rosjan,254,0,885246.html) "Trudno nie zgodzić się z Rosjanami" Rosjanie mają o wiele większe doświadczenie w kwestii wyjaśniania katastrof lotniczych - uważa sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa i wydawca _ Skrzydlatej Polski _ Tomasz Hypki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t95100.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;polski;raport;jak;nasz;tylko;z;lotniskiem;sie;mylicie,224,0,884960.html) Rosjanie: Polski raport jak nasz. Tylko z lotniskiem się mylicie Według ekspertów z MAK w raporcie Millera nie ma nic nowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mswia;zaprzecza;sugestiom;macierewicza;w;sprawie;raportu,146,0,884882.html) Raport powstał w Moskwie? MSWiA zaprzecza MSWiA zaprzecza sugestiom Antoniego Macierewicza z PiS, że raport polskiej komisji dotyczący katastrofy smoleńskiej powstał najpierw w wersji rosyjskiej.
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)