Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olimpiada w soczi
03.07.2013 15:00

Olimpiada w Soczi zagrożona przez terrorystów

Do rozpoczęcia zimowych igrzysk w Soczi pozostało 7 miesięcy. Jednak obiekty sportowe już teraz są strzeżone przez specjalne grupy komandosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/INTELCENTER)

Islamscy ekstremiści chcą nie dopuścić do olimpiady w Soczi. Lider ugrupowań ekstremistycznych na Północnym Kaukazie Doku Umarow wezwał swoich zwolenników do przeprowadzenia operacji terrorystycznych.

Do rozpoczęcia zimowych igrzysk w Soczi pozostało 7 miesięcy. Jednak obiekty sportowe już teraz są strzeżone przez specjalne grupy komandosów. Rosyjscy eksperci od dawna ostrzegają przed ewentualnymi atakami terrorystów.

Zwraca na to uwagę szef stowarzyszenia byłych komandosów Siergiej Denczerow. Przypomina on, że na Północnym Kaukazie działają grupy bojowników, którzy zrobią wszystko, aby nie dopuścić do przeprowadzenia olimpiady.

Obawy ekspertów potwierdził lider islamskich ekstremistów Doku Umarow. Zapowiedział on w oświadczeniu złożonym na jednym z portali internetowych, że jego oddziały podejmą próby zerwania zimowych igrzysk Soczi - 2014.

Czytaj więcej o olimpiadzie w Money.pl
Olimpiada korupcją stoi. Szokujący raport Igrzyska w 2014 roku będą najdroższymi w historii olimpiady, bo kosztować będą aż 50 miliardów dolarów. Według autorów raportu, ponad połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.
Szykując olimpiadę ukradli 50 miliardów Według autorów raportu - prawie połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.
Zła pogoda na olimpiadzie? Plan B, a nawet C Do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi pozostał ponad rok, ale dwa z olimpijskich obiektów - skocznia narciarska oraz lodowisko, na którym rywalizować będą łyżwiarze figurowi - zostały już sprawdzone podczas zawodów.
Tagi: olimpiada w soczi, soczi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz