Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Okupacja PKW. Siemoniak: Bulwersujące, to łamanie prawa

0
Podziel się:

Propozycje unieważnienia wyborów określił jako fantastyczne. Jego zdaniem podważają one ład prawny i są próbą zastępowania sądów

Okupacja PKW. Siemoniak: Bulwersujące, to łamanie prawa
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Minister obrony dodał, że _ jeżeli dochodzi do łamania prawa, potrzebna jest reakcja _. Podkreślił też, że należy odróżnić uczciwość wyborów od problemów z systemem informatycznym.

W czwartek do budynku Państwowej Komisji Wyborczej wdarła się grupa osób. Policja zatrzymała 12 osób.

_ Bardzo to było bulwersujące, nie powinno do tego dojść. Myślę, że to nie są słabości demokracji. Demokracja daje też niestety pole do awantury, ale jeżeli dochodzi do łamania prawa, potrzebna jest reakcja _ - powiedział Siemoniak w piątek dziennikarzom w Rudzie Śląskiej.

_ Myślę, że trafnie powiedzieli to już pani premier Ewa Kopacz i wcześniej prezydent - to, że system informatyczny źle działał, to nie znaczy, że można podważać uczciwość tych wyborów. Każdy z nas, który głosował, wie, że liczenie głosów odbywało się ręcznie w obwodowej komisji. Byli tam mężowie zaufania, przedstawiciele różnych patii i na siedzibach komisji () przez cały czas wiszą wyniki, każdy może je zobaczyć _ - mówił Siemoniak.

Propozycje unieważnienia wyborów określił jako _ fantastyczne _. Jego zdaniem podważają one ład prawny i są próbą zastępowania sądów. _ Dlatego różne siły polityczne się trochę z tego rakiem powycofywały _ - ocenił szef MON.

Wicepremier wyraził też nadzieję, że z problemów z awarią systemu informatycznego zostaną wyciągnięte wnioski na przyszłość. _ W interesie wszystkich sił politycznych jest to, żeby PKW mocno stanęła na nogach, była właściwie wyposażona i żeby nie było takiego zamieszania. Ale mówię - odróżnijmy uczciwość wyborów od tego, że są kłopoty z systemem informatycznym _ - podsumował.

PKW w czwartek późnym wieczorem zdecydowała o przerwaniu prac po tym, jak grupa protestujących zajęła salę konferencyjną, gdzie zorganizowano studio wyborcze. Protestujący chcieli natychmiastowej dymisji członków PKW w związku z przedłużającym się obliczaniem wyników wyborów samorządowych. Około północy policja wyprowadziła tę grupę z siedziby PKW, 12 osób zatrzymano, kolejne osiem dostało wezwania do stawienia się w jednostkach policji na przesłuchanie w charakterze świadka.

Czytaj więcej w Money.pl
Szukają kandydatów do PKW, Piechociński został papieżem. Memy cz. III Chociaż oficjalnych wyników z większości komisji wyborczych jeszcze nie ma, PSL jest zdecydowanym zwycięzcą. W Państwowej Komisji Wyborczej szukają zaś kandydatów na sędziów, a internauci interpretują sytuację na memach.
Grupa osób wtargnęła do siedziby PKW. Chcą powtórzenia wyborów. Do akcji wkroczyła policja Państwowa Komisja Wyborcza przerywa pracę. Informuje, że nie wznowi działania, dopóki _ zagrożenie _ dla bezpieczeństwa nie zostanie usunięte.
Atak hakerów na PKW. Dokumenty ABW w prokuraturze _ - W tym postępowaniu PKW będzie miała status instytucji pokrzywdzonej - _ zapowiedział rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)