Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ogródki działkowe
28.06.2012 09:14

Ogrody działkowe zgodne z konstytucją? Trybunał zbada

Sędziowie TK rozstrzygną między innymi, czy władze Polskiego Związku Działkowców nie naruszają uprawnień działkowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hendricks Photos/CC/Flickr)

*Sędziowie TK rozstrzygną między innymi, czy władze Polskiego Związku Działkowców nie naruszają uprawnień działkowców. Wniosek do Trybunału złożył Lech Gardocki, były pierwszy prezes Sądu Najwyższego. *

Polski Związek Działkowców bije na alarm. Prezes związku Eugeniusz Kondracki przekonuje, że od 22 lat rodzinne ogrody są atakowane przez polityków. Jego zdaniem, orzeczenie Trybunału może uderzyć w milion Polaków korzystających z działek.

Eugeniusz Kondracki ostrzega, że uchylenie ustawy może spowodować utratę prawa do nieodpłatnego korzystania z działki i emeryci - jego zdaniem - będą musieli płacić podatki za ziemię i nieruchomości nawet do 20 tysięcy złotych rocznie.

Profesor Jerzy Regulski współtwórca reformy samorządowej twierdzi jednak, że Polski Związek Działkowców to _ państwo w państwie _, które ma monopol na prowadzenie rodzinnych ogrodów. Polski Związek Działkowców zarządza łącznie ponad 43 tysiącami hektarów ziemi w całym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą przetargi na działki. Najlepsze warunki Kilkaset przetargów na zakup gruntów dla rolników przeprowadzi w maju Agencja Nieruchomości Rolnych.
Zgłosiły się setki Polaków. Rozdają za darmo Setki zgłoszeń z Polski otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling, która ogłosiła, że przekaże za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy.
Sprzedawca kwiatów musi być twardy? W powodzi z 1997 roku stracili wszystko, ale przetrwali.
Tagi: ogródki działkowe, ogród działkowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz