Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ogórek dotrwa do drugiej tury wyborów prezydenckich?

0
Podziel się:

Jeśli swą kandydaturę zgłosi prezydent Bronisław Komorowski, to poparcie dla niego będzie spadać - przekonują działacze SLD.

Ogórek dotrwa do drugiej tury wyborów prezydenckich?
(PAP/Jacek Turczyk)

Włodzimierz Czarzasty wierzy w sukces Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem, kandydatka SLD wejdzie do drugiej tury głosowania.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Mazowszu podkreślił w radiowej Jedynce, że z kandydatury Magdaleny Ogórek są zadowoleni wszyscy działacze partii. Wyraził też opinię, że jeśli swą kandydaturę zgłosi prezydent Bronisław Komorowski, to poparcie dla niego będzie spadać.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, zdaniem Czarzastego, tylko ustabilizował poparcie dla siebie, a o kandydaturze Janusza Palikota nie chciał się wypowiadać.

Włodzimierz Czarzasty wyraził przekonanie, że w takiej sytuacji dojdzie do drugiej tury wyborów, w której znajdą się Bronisław Komorowski i Magdalena Ogórek. Gość Jedynki uznał za normalne, że na pytania dziennikarzy nie odpowiada kandydatka, ale politycy SLD.

- _ Dajcie nam prowadzić kampanię tak, jak chcemy _ - zaapelował Czarzasty do dziennikarzy obiecując, że przyjdzie czas, gdy kandydatka odpowie na wszystkie pytania.

Działacz SLD uznał za krytykancką wypowiedź byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza, zdaniem którego Sojusz powinien przestać istnieć, aby umożliwić odrodzenie lewicy.

Czarzasty dodał, że Cimoszewicz powinien być raczej wdzięczny SLD za to, że mógł swego czasu pełnić wysokie funkcje państwowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Błaszczak: SLD schodzi ze sceny politycznej Szef Klubu PiS uważa, że SLD złożyło broń i nie chce walczyć o urząd prezydenta.
Wojciech Olejniczak wycofuje się z polityki W tym roku bez powodzenia startował w wyborach do europarlamentu. Ostatnie kilka miesięcy spędził w Stanach Zjednoczonych.
To wtedy udzielą Komorowskiemu poparcia Nieoficjalnie politycy PO przewidują, że pierwsza tura wyborów odbędzie się 10 maja.
SLD chce pomagać frankowiczom. Jak? SLD jest za utworzeniem funduszu pomocy kredytobiorcom, który bazowałby na nałożonym na banki podatku od transakcji finansowych.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)