Notowania

studia w polsce
23.07.2013 08:37

Ogólnopolski system antyplagiatowy jest realny?

Minister nauki Barbara Kudrycka chce, by był on obowiązkowy dla wszystkich uczelni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Minister nauki Barbara Kudrycka chce, by był on obowiązkowy dla wszystkich uczelni.

W radiowej Jedynce wyjaśniła, że promotorzy będą mogli sprawdzić w systemie informatycznym prace, co do których samodzielności i oryginalności mają wątpliwości. _ - Najistotniejsze jest, aby stworzyć bazę danych porównywalna z pracami już wcześniej powstałymi i nie tylko porównywać plagiaty, które powstały na podstawie przepisywania już znaczących publikacji, ale także od starszych kolegów. Dlatego przewidujemy, że powstanie ogólnopolski system antyplagiatowy - _ mówi Barbara Kudrycka.

Resort opracowuje projekt ustawy prawo o uczelniach wyższych. Zgodnie z nim, dyplom będzie można uzyskać w krótszym czasie. - _ Dotyczy to tak zwanego problemu uznawalności kształcenia. Nie tylko osoby, które zdobyły na kursach jakąś wiedzę, ale również w pracy, albo poprzez rozwijanie własnych zainteresowań, będą mogły przystąpić do uczelni wyższej i wykazać się wiedzą, umiejętnościami zdobytymi wcześniej. Wówczas przygotowany zostanie dla nich indywidualny tryb studiów, który pozwoli na to, aby o połowę krócej studiować, jeśli wszystko będzie dobrze - _wyjaśnia Barbara Kudrycka.

Minister nauki zwróciła uwagę, że daje to szanse osobom, które od razu po maturze podjęły pracę, a po kilku latach chcą rozpocząć studia, a także tym, które już ukończyły jakiś kierunek, ale chcą podnieść swoje kwalifikacje, na przykład osób z grupy _ 50+ _.

Czytaj więcej w Money.pl
W dziurze budżetowej utopią pieniądze na... - _ Cięcia nie dotkną pieniędzy przeznaczonych na wynagrodzenia dla naukowców ani na planowane dla nich podwyżki _ - zapowiedziała Barbara Kudrycka.
Perspektywiczne studia to... brak studiów Młodzi szturmują kierunki, po których nie ma pracy. Czy sami skazują się na bezrobocie?
Odpowiedź uczelni na rewolucję cyfrową _ Ekspansja cyfrowej rzeczywistości i usieciowienie naszej egzystencji to wciąż ogromne i niepodjęte wyzwanie dla humanistyki. _
Tagi: studia w polsce, studia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz