Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sledztwo
29.04.2011 09:18

Oficer BOR przeczuwał katastrofę smoleńską?

Płk Jarosław Florczak, powiedział swojemu zwierzchnikowi, że w Kancelarii Prezydenta panuje bałagan, co utrudnia zabezpieczenie głowy państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*_ - Kiedyś dojdzie do tragedii i zginie wiele niewinnych osób _ - mówił kilka miesięcy przed katastrofą smoleńską płk Jarosław Florczak, który w BOR był odpowiedzialny za zabezpieczenie wizyt prezydenta Lecha Kaczyńskiego *

Dwa dni temu o te słowa płk. Florczaka pytał szefa BOR gen. Mariana Janickiego prokurator wojskowy. Generał stanął przed prokuratorem, bo 8 kwietnia udzielił _ Gazecie Wyborczej _ wywiadu. Publikacja zainteresowała prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Oprócz sprawy rzekomej kłótni między gen. Błasikiem a kpt. Protasiukiem prokuratora poruszyła wypowiedź płk. Florczaka, który z ramienia BOR organizował wizyty prezydenta. Florczak zginął w katastrofie, razem z ośmiorgiem funkcjonariuszy BOR - donosi _ GW _

W wywiadzie Janicki wspominał odprawę, która kilka miesięcy przed tragedią odbyła się w BOR. - _ Płk Florczak powiedział wtedy coś takiego, jakby przeczuwał, że może do niej dojść. To była bardzo emocjonująca rozmowa. Mówił, że jest bardzo niezadowolony, sfrustrowany niekompetencją wielu osób współpracujących z BOR _ - relacjonował Janicki.
Gdy dopytywaliśmy się, czy pułkownik obawiał się, że dojdzie do tragedii Janicki, odparł: _ Tak, ale nie chcę mówić o szczegółach _.

Według informacji do których dotarła _ GW _ - podczas przesłuchania szef BOR podał więcej szczegółów. Zeznał, że po powrocie z jednego z lotów z prezydentem Lechem Kaczyńskim zdenerwowany Florczak stwierdził: _ Szefie, kiedyś dojdzie do tragedii i zginie wiele niewinnych osób _. Florczak stwierdził wówczas także, że w Kancelarii Prezydenta panuje bałagan, poszczególne komórki rywalizują ze sobą, a rzeczywisty przebieg wizyt odbiega od założonego programu, utrudniając zabezpieczenie głowy państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;unijne;sledztwo;ws;smolenska,57,0,749881.html) Będzie unijne śledztwo ws. Smoleńska? Ponownie apeluje o to PiS. Zarzuca rządowi brak woli politycznej. Antoni Macierewicz grozi nawet zawiadomieniem prokuratury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t94627.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;w;smolensku;zakonczone,148,0,610708.html) Śledztwo w Smoleńsku zakończone Trwają badania i ekspertyzy w Moskwie i Warszawie. Pierwsze wyniki poznamy w poniedziałek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t111350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;smolenskie;przedluzone,64,0,747840.html) Śledztwo smoleńskie przedłużone Pierwotnie planowane było do 10 stycznia. Prokuratura przełożyła ten termin na 10 kwietnia.
Tagi: sledztwo, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz