Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ofensywa armii syryjskiej i natarcie na Al-Kusajr

0
Podziel się:

Armia obsadziła drogę biegnąca od granicy syryjsko-libańskiej wzdłuż rzeki Oronte, na zachód od miasta Al-Kusajr.

Ofensywa armii syryjskiej i natarcie na Al-Kusajr
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Armia syryjska prowadzi od niedzieli rano natarcie przeciwko bastionowi powstańczemu Al-Kusajr przy granicy z Libanem, jednemu z najważniejszych dystryktów w muhafazie Hims, który od przeszło roku pozostaje w rękach przeciwników reżimu Baszara el-Asada.

_ - Oddziały lojalne wobec rządu wspierane przez bojowników libańskiego Hezbollahu, przejęły kontrolę nad ważnymi miejscowościami w dystrykcie Al-Kusajr _ - oświadczył Rami Abdel Rahman, dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.

Zajęły m.in. miejscowości Al-Burhanija i Al-Radwanija oraz wzniesienie Nabi Mando górujące nad pozycjami powstańczymi. Armia obsadziła również drogę biegnąca od granicy syryjsko-libańskiej wzdłuż rzeki Oronte, na zachód od miasta Al-Kusajr.

Prorządowy dziennik _ Al-Watan _ podał, że armia syryjska zdobyła cztery inne miejscowości w tym dystrykcie.

W ciągu pięciu dni ofensywy prowadzonej przez siły reżimowe na obszarach peryferyjnych Damaszku, żołnierze zabili ponad sto osób - podało Obserwatorium. Wojsko rabuje i pali domy na peryferiach stolicy oraz prowadzi masowe aresztowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja nie chce państwa islamskiego ONZ szacuje, że od wybuchu konfliktu w Syrii w marcu 2011 roku śmierć poniosło już ponad 70 tys. ludzi.
USA chce wysłać broń do Syrii. Dlaczego? Na poprzednim spotkaniu Przyjaciół Syrii ogłoszono decyzję udzielenia syryjskim powstańcom pomocy, nie obejmowała ona jednak broni ani sprzętu wojskowego.
Czołgi wjechaly do miasta. Dziesiątki zabitych W mieście trwa ostrzał artyleryjski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)