Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odzyskali obraz wartości ćwierć miliona złotych

0
Podziel się:

Obraz autorstwa Wojciecha Fangora M51 odzyskali wrocławscy policjanci. Zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież i paserstwo.

Odzyskali obraz wartości ćwierć miliona złotych
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Obraz autorstwa Wojciecha Fangora pt. _ M51 _ wart 250 tys. zł odzyskali wrocławscy policjanci. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież i paserstwo. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował Łukasz Dutkowiak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu obraz został skradziony w 2011 r. z prywatnej kolekcji obywatela polskiego mieszkającego w Niemczech. Policjanci ustalili, że po kradzieży obraz trafił do Polski i przechodził z rąk do rąk.

_ - W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że obraz znajduje się w Polsce, a osoby mające związek z jego kradzieżą przebywają w woj. dolnośląskim _ - mówił Dutkowiak.

Dolnośląscy policjanci prowadzili działania zmierzające do odzyskania obrazu i zatrzymania sprawców kradzieży oraz paserstwa na terenie trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i małopolskiego.

W ich wyniku zatrzymano 5 osób w wieku od 23 do 49 lat, czterech mężczyzn i kobietę, w tym 38-letniego mieszkańca woj. lubuskiego podejrzanego o kradzież. Trzy osoby zostały już aresztowane.

Sam obraz funkcjonariusze znaleźli zwinięty i ukryty w kanapie u jednego z zatrzymanych, 49-letniego mieszkańca Małopolski. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty kradzieży i paserstwa mienia znacznej wartości. Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli sprzedać fałszywy obraz Picassa Zatrzymani to trzej handlarze sztuką oraz znany madrycki antykwariusz. Za obraz chcieli 1,5 miliona euro.
Przełom w aferze alkoholowej? Nowe tropy Czesi twierdzą, że namierzyli bossów przestępczej siatki wprowadzającej do obrotu alkohol metylowy. Zatrzymanie w Polsce.
Pościg za bandytą. Zastrzelił kobietę Trwają intensywne poszukiwania bandyty który, napadł na kantor wymiany walut w Gronowie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)