Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wanda nowicka
05.02.2013 12:07

Odwołanie Wandy Nowickiej. Nie chce się wypowiadać

Wicemarszałek oświadczyła, że podda się wszystkim przewidzianym przez przepisy prawa procedurom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (RP) poinformowała w oświadczeniu, że w związku ze złożeniem przez Ruch Palikota wniosku o odwołanie jej ze stanowiska podda się _ wszystkim przewidzianym przez przepisy prawa procedurom _.

Nowicka napisała także, że do czasu głosowania nad wnioskiem w Sejmie nie będzie udzielała komentarzy w niniejszej sprawie.

Rzecznik rządu Paweł Graś pytany w Radiu Zet, czy PO zagłosuje za odwołaniem Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, odpowiedział: _ Będziemy czekać na stanowisko samej pani (wice)marszałek, bo od tego wszystko zależy _.

Jak podkreślił, Nowicka _ nie jest wicemarszałkiem klubu (Ruchu) Palikota, ale wicemarszałkiem Sejmu _. Dopytywany, jak zachowa się Platforma, jeśli Nowicka nie będzie chciała ustąpić, Graś odpowiedział: _ wtedy na pewno będziemy się nad tym zastanawiać, decyzji w tej sprawie nie ma _.

_ - Kluczowe jest tutaj stanowisko samej pani (wice)marszałek, bo jeśli powie, że czuje się krzywdzona przez klub, to wtedy warto się nad głosowaniem zastanowić _ - powiedział. Graś zastrzegł jednak, że PO nie jest także przeciwko Annie Grodzkiej. _ - Nikt z PO nie ma zastrzeżeń do ewentualnej pani (wice)marszałek Grodzkiej _ - powiedział.

Półtora tygodnia temu klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Nowickiej, jako wicemarszałka Sejmu. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne. Posłowie Ruchu Palikota zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka.

Głosowanie przeciwko odwołaniu Nowickiej zapowiedział w poniedziałek SLD. Sejm odwołuje wicemarszałka Sejmu, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów w obecności, co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, co w praktyce oznacza, że odwołanie Nowickiej nie będzie możliwe bez głosów przynajmniej części posłów PO.

Kandydata na wicemarszałka Sejmu może zgłosić co najmniej 15 posłów. Sejm wybiera wicemarszałka Sejmu bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Największy konserwatysta PO popiera Grodzką Polityk nie ukrywa swoich wątpliwości co do kompetencji posłanki Ruchu Palikota. Ale to nie ma znaczenia.
W PSL już wiedzą, czy poprzeć Annę Grodzką PSL nie poprze kandydatury Anny Grodzkiej na funkcję wicemarszałka Sejmu. Kilka dni temu Ruch Palikota wycofał poparcie dla Wandy Nowickiej.
Dzisiaj zdecydują, co dalej z Anną Grodzką Klub RP będzie rozpatrywał dzisiaj kandydaturę Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu.
Tagi: wanda nowicka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz