Notowania

hanna gronkiewicz-waltz
03.10.2013 20:25

Odwołanie Hanny Gronkiewicz Waltz. Tak brzmi program PiS-u

Jarosław Kaczyński apelował do uczestników spotkania, aby przekonywali swoje rodziny i znajomych do udziału w referendum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nawoływał do udziału w referendum w stolicy. Przekonywał, że na referendum należy patrzeć nie tylko przez pryzmat Gronkiewicz-Waltz, ale też jej patronów i protektorów.

_ - Na dziś program jest krótki: odwołać Gronkiewicz-Waltz. W tych dniach polska historia toczy się przede wszystkim w Warszawie. Patrzą na nas nie tylko przez pryzmat Gronkiewicz-Waltz, ale jej szefów, obrońców, patronów i protektorów _ - mówił Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami stolicy.

Apelował do uczestników spotkania, aby przekonywali swoje rodziny i znajomych do udziału w referendum. _ - Nie ma ani jednego merytorycznego argumentu, aby nie uczestniczyć w referendum _ - podkreślił Kaczyński. Jak mówił, odwołanie Gronkiewicz-Waltz da Warszawie szansę na zmiany, a rządzącym wyśle jasny sygnał, że _ czas ich fatalnych rządów się kończy _.

Kaczyński skrytykował prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska za - jak mówił - wzywanie warszawiaków, aby nie brali udziału w referendum. _ - Polakom zaczęto odmawiać praw obywatelskich, mówić im, że z tych praw nie powinni korzystać. Ci, którzy wzywają, aby Hannę Gronkiewicz obronić przy pomocy absencji, chcą obywateli Warszawy uczynić w jakiejś mierze gorszymi od tych z Elbląga czy innych miast. Ale warszawiacy nie poddają się szantażom _ - stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS zauważył też, że jego ugrupowanie - w kontekście kampanii referendalnej - zostało zaatakowane za odwoływanie się do symboli. _ - PiS jest twarde, zaprawione w bojach, my się nie cofniemy _ - zapewnił. Jak mówił, PiS odwołuje się do tradycji _ wielkiej Warszawy, która jest kuźnią polskich wartości _. _ Takiej Warszawy chcemy. Do takiej wizji nie dorasta obecna prezydent, ale też nie dorasta do wizji nieporównanie skromniejszej _ - ocenił Kaczyński.

Prezes PiS zarzucił rządzącym w stolicy _ geszefciarskie spojrzenie na życie publiczne _. Skrytykował stan stołecznej służby zdrowia, zwrot nieruchomości _ wraz z lokatorami _, a także pogarszający się, jego zdaniem, poziom bezpieczeństwa w mieście. _ - Oddaje się różnym dziwnym osobom kamienice wraz z lokatorami. Służba zdrowia została wyprowadzona ze Śródmieścia - to element szerszego procesu, który miałby doprowadzić do tego, że cała służba zdrowia będzie prywatna i płatna _ - wyliczał Kaczyński.

Skrytykował też prezydenta Komorowskiego za proponowane zmiany w ustawie samorządowej podwyższające progi frekwencyjne dla referendów dotyczących odwołania lokalnych władz. Jak stwierdził, choć Komorowski _ nakłada różne maski, to maska obywatelska nawet dla ślepego została zerwana _.

Prezes PiS był pytany, co sądzi o zapowiedzi premiera dotyczącej powołania Gronkiewicz-Waltz na komisarza w stolicy (gdyby została odwołana w referendum). _ Marzę o tym. To byłoby zerwanie ze skórą maski szczególnie z twarzy pana, który ma takie intensywne oczy _ - powiedział Kaczyński.

Po czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami warszawskiego Śródmieścia w kolejnych dniach prezes PiS odwiedzi także inne dzielnice stolicy, m.in. Wolę, Ursynów i Pragę.

Referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska, których działacze włączyli się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Warszawy. SLD nie podjęło jeszcze decyzji.

Czytaj więcej w Money.pl
Konferencja smoleńska z Kaczyńskim? Europoseł PiS Ryszard Czarnecki mówił, że w konferencji z definicji powinny uczestniczyć rodziny ofiar, a więc także Jarosław Kaczyński.
Rosati: Z zapowiedzi PiS "wieje grozą"! Poseł Rosati nie zgadza się z tłumaczeniami polityków Prawa i Sprawiedliwości, że pomysły podatkowe mają pobudzić inwestycje w naszym kraju.
Kaczyński: PiS gotowy do wyborów, a Tusk to mały kłamczuszek Według prezesa przed wyborami, przez kilka miesięcy, powinien funkcjonować ponadpartyjny rząd.
"Kaczyński wraca do starych obsesji" W wywiadzie dla Rz Kaczyński powiedział, że po 1989 r. mechanizm selekcji negatywnej, charakterystyczny dla komunizmu, przeniósł się do biznesu. Rafał Grupiński, szef PO nazwał te wypowiedzi nieodpowiedzialnymi.
Tagi: hanna gronkiewicz-waltz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz