Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odwołanie Hanny Gronkiewicz Walt. Tomasz Nałęcz mówi o udziale prezydenta w kampanii

0
Podziel się

PiS zapowiada złożenie do Rady Europy raportu o nieprawidłowościach, dotyczących odwołania Hanny Gronkiewicz Waltz.

Odwołanie Hanny Gronkiewicz Walt. Tomasz Nałęcz mówi o udziale prezydenta w kampanii
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEqBmdhN

Bronisław Komorowski nie angażował się w kampanię przeciw referendum w Warszawie - mówi prezydencki doradca Tomasz Nałęcz. Gość radiowej Jedynki dodał, że wbrew temu, co twierdzi PiS i inni popierający pomysł odwołania Hanny Gronkiewicz - Waltz, prezydent nie apelował, by nie iść na głosowanie, tylko zasugerował, że sam je zbojkotuje.

PiS zapowiada złożenie do Rady Europy raportu o nieprawidłowościach, dotyczących referendum. Zostało ono uznane za nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.

Prezydencki doradca mówił, że największym wygranym kampanii referendalnej jest PO, dla której akcja na rzecz odwołania Hanny Gronkiewicz - Waltz była ostrzeżeniem. Ofiarą są natomiast środowiska obywatelskie, które chciały debaty o Warszawie, jednak ich postulaty zostały zepchnięte na margines przez partyjne rozgrywki.

bEqBmdhP

Gość radiowej Jedynki bronił także prezydenckiego projektu, zmieniającego zasady przeprowadzania referendów. Zgodnie z nim, trudniej ma być odwoływany prezydent miasta, natomiast łatwiej będzie zorganizować głosowanie w sprawach dotyczących społeczności lokalnej.

Tomasz Nałęcz mówił, że chodzi o ułatwienie przeprowadzania referendów merytorycznych - w ich wypadku zostałby zniesiony próg wyborczy. Natomiast w wypadku głosowania nad odwołaniem władz próg wyborczy ma zostać podniesiony. W najbliższą niedzielę - referenda odwoławcze w Pułtusku i Żyrardowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent o referendum: Obywatele przeciwwagą dla partii politycznych Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że obywatele mogą równoważyć naturalną w demokracji tendencję partii politycznych do konfliktu. Według niego wyraz takiej postawie dali oni m.in. w niedzielnym referendum w Warszawie ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Prezydent ułaskawił Radosława Agatowskiego Głównym powodem były względy humanitarne. Radosław Agatowski wymaga stałej opieki. Chodzi o fakt, że jest niepełnosprawny intelektualnie.
Komorowski z Buzkiem będą rozmawiać o OFE Według obecnego eurodeputowanego PO Jerzego Buzka propozycja rządu w sprawie zmian w systemie emerytalnym zakładająca zmiany w OFE jest szkodliwa
bEqBmdiq
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)