Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odszkodowania za śmierć na misjach. Będzie ugoda z MON?

0
Podziel się:

13 grudnia odbędzie się pierwsze posiedzenie sądowe w sprawie wypłat zadośćuczynień dla rodzin żołnierzy, którzy zginęli na zagranicznych misjach.

Odszkodowania za śmierć na misjach. Będzie ugoda z MON?
(kpr. Marcin Lasak/isaf.wp.mil.pl)

W ostatnich dniach kierownictwo MON przedstawiło swoją ofertę w tej sprawie. Resort proponuje wypłatę zadośćuczynienia w równej kwocie dla wszystkich członków rodziny poległego żołnierza oraz odszkodowanie uzależnione od sytuacji materialnej danej osoby.

Do czasu pierwszego posiedzenia pełnomocnicy rodzin mają przedstawić ich stanowisko w tej sprawie. - _ Na sali sądowej ma dojść do pisemnego zawarcia ugód _- mówi mecenas Sylwester Nowakowski, który reprezentuje 82 poszkodowane osoby.

Mecenas Nowakowski przyznał, że negocjacje w sprawie wypłaty zadośćuczynień i odszkodowań, nie należały do łatwych. Rozmowy trwały od połowy października.

Rekompensaty za śmierć bliskiej osoby na misji zagranicznej domaga się od MON w sumie ponad 100 osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że resort chce wypłacić zadośćuczynienie w wysokości 100 tysięcy złotych a odszkodowanie do 150 tysięcy.

Ubieganie się od Skarbu Państwa o zadośćuczynienia, było możliwe po tym, jak rząd zdecydował o wypłacie odszkodowań za katastrofę smoleńską. Rodziny osób, które zginęły w tej katastrofie, dostały po 250 tysięc złotych zadośćuczynienia.

Prawnicy wykorzystując ten kazus upownieli się też o rekompensatę dla tych osób, które straciły swoich bliskich w innej katastrofie - samolotu transportowego CASA, który rozbił się pod Mirosławcem w styczniu 2008 roku. Rodziny zawarły z MON ugody i dostały po 250 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Czytaj więcej o odszkodowaniach dla rodzin ofiar na misjach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t156015.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mon;ma;propozycje;dla;rodzin;poleglych;zolnierzy,109,0,947309.html) Duże pieniądze dla rodzin poległych żołnierzy Przedstawiciele resortu spotkają się z prawnikami rodzin żołnierzy, którzy stracili życie w Iraku i Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rodziny;poleglych;w;afganistanie;zadaja;odszkodowan,8,0,935944.html) Chcą pieniędzy za poległych. Jak za Smoleńsk Szef MON wyjaśni, dlaczego nie chce potraktować polskich ofiar z Iraku i Afganistanu, jak tych, którzy zginęli w katastrofie Casy czy w Smoleńsku.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)