Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mubarak
15.08.2011 15:25

Odroczono proces byłego prezydenta

Proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, któremu zarzuca się współudział w zabójstwie demonstrantów i korupcję, został w poniedziałek odroczony do 5 września. Podobnie jak 3 sierpnia Mubarak został na posiedzenie wwieziony na szpitalnym łóżku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(primeministergr/CC/Flickr)

Proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, któremu zarzuca się współudział w zabójstwie demonstrantów i korupcję, został w poniedziałek odroczony do 5 września. Mubarak będzie sądzony wraz z b.szefem MSW. Ich proces nie będzie już transmitowany w telewizji.

Dziś w Kairze wznowiony został proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, któremu zarzuca się współudział w zabójstwie demonstrantów i korupcję. Podobnie jak 3 sierpnia Mubarak został na posiedzenie wwieziony na szpitalnym łóżku.

83-letni były prezydent został przetransportowany śmigłowcem, a następnie karetką dowieziony do budynku kairskiej akademii policyjnej, gdzie odbywa się rozprawa. Tak jak na poprzednim posiedzeniu, zarówno Mubarak, jak i sądzeni razem z nim jego synowie Alaa i Gamal zostali umieszczeni w metalowej klatce. Proces prowadzi sędzia Ahmed Rifaat.

Pierwszego dnia procesu, 3 sierpnia, Mubarak odrzucił stawiane mu zarzuty. Synowie eksprezydenta są oskarżeni jedynie o korupcję. Zarzut współudziału w zabójstwie uczestników demonstracji ciąży też na byłym szefie MSW Habibie el-Adlim.

ZOBACZ JAK BYŁY PREZYDENT EGIPTU ZEZNAWAŁ Z ŁÓŻKA (ang):

Jak poinformował sędzia Ahmed Rifaat, do czasu ogłoszenia wyroku transmisja telewizyjna procesu zostaje wstrzymana _ w celu ochrony interesu publicznego _.

_ - To absurd! _ - powiedział inżynier Szerif Mohamed, który śledził proces przed sądem. _ Ta sprawa jest niezbędna dla opinii publicznej. Brak transmisji oznacza, że sąd zawarł układ z Mubarakiem _ - ocenił.

Przed budynkiem akademii zebrali się w poniedziałek zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy byłego szefa państwa, którzy wykrzykiwali obelgi w kierunku policjantów. Doszło do przepychanek. Zwolennicy sądzonego prezydenta protestują przeciwko jego _ upokorzeniu _ w sądzie. Mubarak od kwietnia przebywał w szpitalu z powodu problemów z sercem. Pojawiły się m.in. niepotwierdzone informacji, że cierpi on na raka żołądka.

Pierwszy raz w historii Egiptu sądzony jest były szef państwa. Mubarak jest również pierwszym byłym przywódcą arabskim, który znalazł się przed sądem od czasu, gdy regionem wstrząsnęła fala antyrządowych protestów.

Mubarak ustąpił ze stanowiska 11 lutego w rezultacie demonstracji, które rozpoczęły się 25 stycznia. Według oficjalnego bilansu, w czasie 18 dni bezprecedensowych demonstracji w Egipcie zginęło 846 osób.

O sytuacji w Egipcie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t153861.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izrael;zniesmaczony;procesem;mubaraka,229,0,886501.html) Izrael zniesmaczony prezydentem w klatce Media izraelskie wyrażają niesmak po pierwszym dniu procesu byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;przestal;jesc;bardzo;cierpi,9,0,881161.html) Były prezydent stanie przed sądem. Przestał jeść Były prezydent Egiptu przebywa od czerwca w szpitalu w Szarm el-Szejk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obiecali;wybory;teraz;graja;na;zwloke,66,0,872002.html) Obiecali wybory, teraz grają na zwłokę W Egipcie od lutego rządzi Najwyższa Rada Wojskowa, powołana w rezultacie ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka.
Tagi: mubarak, egipt, rebelia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz