Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odnaleźli samolot AirAsia. Jest potwierdzenie

0
Podziel się:

Przedstawiciele władz uczestniczący w poszukiwaniach poinformowali, że zauważyli kilka ciał unoszących się na wodzie w pobliżu miejsca.

Odnaleźli samolot AirAsia. Jest potwierdzenie
(PAP/EPA)
bEUcXNhN

Odnalezione we wtorek na M. Jawajskim obiekty to szczątki zaginionego w niedzielę samolotu malezyjskich linii AirAsia, który najpewniej runął do morza - powiedział agencji AFP dyrektor generalny indonezyjskiego lotnictwa cywilnego Djoko Murjatmodjo. Indonezyjska armia poinformowała, że z wody wydobyto ciała 40 osób.

Aktualizacja godz. 11:55

_ - Na chwilę obecną możemy potwierdzić, że jest to samolot AirAsia _ - poinformował Murjatmodjo. Na 95 proc. są to szczątki Airbusa - oświadczył szef indonezyjskiej agencji ratowniczej Bambang Soelistyo.

bEUcXNhP

Przedstawiciele władz uczestniczący w poszukiwaniach poinformowali, że zauważyli kilka ciał unoszących się na wodzie w pobliżu miejsca, gdzie po raz ostatni widziano samolot - podała agencja Associated Press. Ciała zostały zabrane na pokład okrętu indonezyjskiej marynarki wojennej.

Na pokładzie Airbusa A320-200 znajdowały się 162 osoby.

Wcześniej rzecznik indonezyjskiej armii Agus Dwi Putrato, cytowany przez AFP, poinformował, że znaleziono około dziesięciu dużych obiektów i wiele mniejszych, w białym kolorze. Jedne szczątki przypominały drzwi samolotu, a inne ratunkową zjeżdżalnię w samolocie.

Telewizja indonezyjska pokazała ujęcia kilku obiektów unoszących się na Morzu Jawajskim.

bEUcXNhV

Airbus A320 należący do taniego malezyjskiego przewoźnika AirAsia zniknął z radarów o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę, lecąc w gęstych chmurach burzowych z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. W momencie utraty łączności samolot, którym podróżowali głównie Indonezyjczycy, znajdował się najprawdopodobniej nad Morzem Jawajskim, między wyspami Borneo i Jawa.

We wtorek zwiększono obszar poszukiwań poza pierwotny tor lotu maszyny. USA wysłały tam okręt wojenny.

Co najmniej 30 statków i 21 samolotów z Indonezji, Australii, Malezji, Singapuru i Korei Południowej przeszukuje obszar o powierzchni 10 tys. mil kwadratowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa samolotu. Wśród ofiar znany pastor Dziewięć osób zginęło na Bahamach w katastrofie niewielkiego samolotu, który rozbił się na wyspie Wielka Bahama.
Samolot nad Ukrainą nie był zestrzelony? Prokuratura rozpatruje nie jedną, lecz kilka wersji wydarzeń. Zabiega też o uzyskanie od USA zdjęć satelitarnych.
Katastrofa CASY. Zawinił kontroler? Wyrok... Prokuratura domaga się uchylenia wyroku uniewinniającego i zwrotu sprawy do WS
bEUcXNiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)