Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straż graniczna
16.02.2013 09:24

Ochroniarze przejmą obowiązki od straży granicznej

Ochroniarze od połowy marca przejmują na lotniskach część obowiązków od straży granicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

*Bezpieczeństwo kosztuje - mówił w radiowej Jedynce prezes Polskiej Izby Ochrony Sławomir Wagner. Ochroniarze od połowy marca przejmują na lotniskach część obowiązków od Straży Granicznej. *

Zgodnie z nowymi przepisami zarządcy lotnisk mogą zatrudnić do niektórych zadań komercyjną firmę. Ochroniarze będą mogli między innymi prowadzić kontrolę bezpieczeństwa. Pojawiły się jednak obawy ze strony ekspertów, że może to spowodować podniesienie cen biletów.

Prezes Polskiej Izby Ochrony Sławomir Wagner powiedział w Sygnałach Dnia, że zatrudnienie ochroniarzy nie powinno znacząco podnieść kosztów. _ - Myślę, że jest to jakiś nieuzasadniony zarzut. Do tej pory, jeśli obowiązki te wykonywała straż graniczna, to była finansowana z budżetu państwa i składali się na to jakby wszyscy obywatele. płacąc podatki. Teraz, jeśli obowiązki przejma komercyjne firmy, to zarządzający lotniskami będą musieli skądś te pieniądze wypracować - _ mówi Sławomir Wagner.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia wskazywał na to, że według danych GUS pracownicy ochrony są najgorzej opłacaną grupą zawodową. Dodał, że w najbliższym czasie może być problem z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników. Nowe przepisy zaczynają obowiązywać w marcu. Staż graniczna na lotniskach będzie jednak między innymi nadal przeprowadzać kontrolę paszportową.

Czytaj więcej w Money.pl
Unikaj tych lotnisk. Będą kolejne strajki Około 280 odwołanych lotów - to efekt dzisiejszych strajków na lotniskach w Duesseldorfie i Hamburgu w Niemczech. Związki zawodowe zapowiadają, że protestować będą także jutro.
Chronią w tym kraju kopalnie uranu Kilkudziesięciu francuskich żołnierzy rezerwy z jednostek specjalnych wsparło ochronę placówek francuskiej spółki Areva, zajmującej się energetyką nuklearną.
Paraliż na lotniskach. Sprawdź, czy polecisz Londyńskie Heathrow odwołało 10 procent dzisiejszych połączeń, czyli około 130 lotów. Kłopoty dotkną więc tysięcy podróżnych.
Tagi: straż graniczna, lotniska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz