Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zwierząta
08.09.2012 08:40

Ochrona praw zwierząt. Straż miejska będzie mieć większe uprawnienia

We wrześniu weszło w życie nowe rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych - przypomina MSW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Kucharzyk/East News)

Mandat zamiast sprawy w sądzie. Strażnicy miejscy mogą łatwiej karać w sprawach dotyczących złego traktowania zwierząt. We wrześniu weszło w życie nowe rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych - przypomina MSW.

Rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak podkreśla, że przepisy mają ułatwić walkę z trzymaniem psów na zbyt krótkim łańcuchu czy handel zwierzętami na targowiskach.

_ - Wcześniej było tak, że przyjeżdżał jeżeli stwierdzał, że to zwierzę jest źle traktowane, bo na przykład ma za krótki łańcuch. Kierował sprawę do sądu bądź upominał takiego właściciela i wzywał do zmiany postępowania. W tym momencie strażnik, który przyjedzie na taką interwencję nałoży mandat od 20 do 600 zł _- powiedziała Woźniak.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY WOŹNIAK:

Strażnicy mogą nałożyć mandat za prowadzenie bez zezwolenia hodowli psów rasy uznawanej za agresywną. Mandat będzie można otrzymać także za niezapewnienie zwierzęciu domowemu ochrony przed zimnem, upałem, za głodzenie czy uniemożliwianie dostępu do wody.

Czytaj więcej w Money.pl
Ubój zwierząt po nowemu? Będą mandaty Do polskiego prawa zostaną włączone przepisy unijnego rozporządzenia dotyczące uboju zwierząt.
Prawie 1,5 mln mandatów od strażników Ponad 2 mln 900 tys. interwencji w ramach, których nałożono ponad 1 mln 400 tys. mandatów na łączną kwotę ponad 168 mln zł. To bilans straży miejskich i gminnych w 2011 r.
Rząd przyjął założenia do nowego projektu Rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.
Tagi: zwierząta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz