Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ochrona młodocianych ofiar przestępstw za słaba?

0
Podziel się:

Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje, że młodociane ofiary przestępstw nie są dostatecznie chronione podczas śledztwa.

Ochrona młodocianych ofiar przestępstw za słaba?
(Reporter)

Profesor Irena Lipowicz wyjaśnia, że o ile dzieci do 15. roku życia mogą być przesłuchiwane tyko raz, o tyle 15-latkowie są już pozbawieni taryfy ulgowej ze strony śledczych. Irena Lipowicz zaznacza, że wielokrotne przesłuchania są wyjątkowo uciążliwe dla dzieci upośledzonych
Rzeczniczka zaznacza, że obecnie zdarza się, iż dziecko niepełnosprawne umysłowo, zgwałcone w ośrodku opiekuńczym, jest przesłuchiwane kilkanaście razy. Według Ireny Lipowicz jest to niepotrzebne męczenie dzieci i narażanie je na kolejne traumy.

Dziś ( 25.02 ) w całym kraju rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Chodzi w nim o zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rewolucja. Dzieci homosekualistów będą... Holenderskie dzieci powinny mieć więcej niż dwoje rodziców. Tego chce część posłów holenderskiego parlamentu.
Głodówka posła pomogła? Będą zmiany Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann:_ - Zmiany poprawią sytuację zakładów opiekuńczo-leczniczych. Pozwolą zapłacić część świadczeń z pomocy społecznej _.
Zagrożenia w sieci. Jak chronić dziecko? Podczas wakacji dzieci spędzają więcej niż zwykle czasu przed komputerem. Co roku w tym okresie jest więcej zgłoszeń o przestępstwach wobec dzieci w internecie - mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl, która radzi, jak bezpiecznie korzystać z sieci.
KOMENTARZE
(0)