Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obowiązek meldunkowy jednak znika. Rząd szybko chce go zastąpić nowym

0
Podziel się:

Rząd chce jednak zrezygnować ze starych przepisów. Szybko zastąpi je jednak nowymi.

Obowiązek meldunkowy jednak znika. Rząd szybko chce go zastąpić nowym
(MSW)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad nowymi przepisami. Od przyszłego roku mają obowiązywać już nowe przepisy.

Jak pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _, dzieje się tak mimo negatywnej rekomendacji międzyresortowego zespołu. Ten sam zespół, zgodnie z zarządzeniem będzie zobligowany do przygotowania _ mapy drogowej _ do zniesienia meldunku.Zamiast tego obowiązku, ma być opracowana inna forma rejestracji miejsca zamieszkania obywateli.

Do tej pory, po rekomendacjach zespołu międzyresortowego, który wskazywał, że wraz ze zniesieniem obowiązku meldunkowego, trzeba by zmienić ponad 100 ustaw i rozporządzeń, wydawało się że rząd zarzuci swoje zapowiedzi sprzed lat. Już w 2010 roku obiecywano likwidację meldunku.

Według informacji _ Dziennika Gazety Prawnej _, MSW nie rezygnuje z możliwości monitorowania miejsca zamieszkania obywateli. Obowiązek meldunkowy miałby być zastąpiony dobrowolnym zgłoszeniem miejsca zamieszkania.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne zmiany dla zaręczonych. Od 1 marca Wymarzone miejsce ślubu to najczęściej Zakopane - wynika ze zleconego przez resort sondażu.
Policyjna prewencja ma nowego szefa Na miejscu zastępcy szefa policji nadzorującego prewencję i ruch drogowy był wakat po tym, jak w ubiegłym tygodniu Krzysztof Gajewski, dotychczasowy wiceszef policji od spraw prewencji, został komendantem głównym.
Dymisja komendanta głównego policji przyjęta Szef policji złożył rezygnację ze stanowiska. Komendanta Marka Działoszyńskiego ma zastąpić nadinsp. Krzysztof Gajewski.
Lubisz szybką jazdę? Stracisz prawko Nowe propozycje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zawierają też obowiązek zainstalowania w samochodzie blokady alkoholowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)