Notowania

Przejdź na
afera podsłuchowa
28.10.2013 08:33

Obama nie wiedział o podsłuchu Merkel?

Szef komisji do spraw wywiadu Izby Reprezentantów Mike Rodgers przyznaje, że wywiad musi czasem inwigilować sojuszników, ponieważ niektórzy z nich utrzymują stosunki z przeciwnikami USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przedstawiciele amerykańskiej administracji zaprzeczają, że Barack Obama był informowany o podsłuchu telefonu Angeli Merkel.

Niemiecka prasa twierdzi, że Angela Merkel była podsłuchiwana od 2002 roku i że w 2010 roku szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Keith Alexander poinformował Baracka Obamę o inwigilacji kanclerz Niemiec.

Informacjom tym zaprzeczyła rzeczniczka Agencji Vanee Vines. - _ Generał Alexander nie rozmawiał z prezydentem Obamą ani w 2010 roku ani kiedykolwiek indziej na temat rzekomej operacji wywiadowczej dotyczącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel _ - oświadczyła Vines.

Tymczasem szef komisji do spraw wywiadu Izby Reprezentantów Mike Rodgers powiedział w CNN, że informacje prasowe na temat podsłuchów milionów rozmów telefonicznych we Francji są nieprawdziwe.

- _ To jest w stu procentach nieprawda. Ktoś źle zinterpretował dokument ujawniony przez Edwarda Snowdena. To była operacja antyterrorystyczna, nie miała nic wspólnego z obywatelami Francji _ - powiedział. Rogers dodał, że amerykański wywiad musi czasem inwigilować sojuszników, ponieważ niektórzy z nich utrzymują stosunki z przeciwnikami USA.

Tagi: afera podsłuchowa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz